9 czerwca 2020
Nowy projekt realizowany na Wydziale Chemicznym

Z przyjemnością informujemy, że Zespół pod kierownictwem Pani dr hab. inż. Beaty Orlińskiej, prof. w PŚ w składzie dr inż. Dawid Lisicki, dr inż. Tomasz Piotrowski, dr inż. Adam Marek, mgr inż. Gabriela Dobras, mgr inż. Kamil Peckh oraz Iwona Szmidt z Katedry Technologii Chemicznej Organicznej i Petrochemii w konsorcjum z Grupą Azoty Zakłady Azotowe Puławy Spółka Akcyjna uzyskał finansowanie w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój 2014-2020.

W ramach projektu zatytułowanego „Przyjazna dla środowiska technologia otrzymywania kwasu adypinowego na drodze utleniania cykloheksanonu” powstanie innowacyjna technologia wykorzystująca opracowane w Politechnice Śląskiej układy katalityczne.

Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, w konkursie 1/1.1.1/2020 - Szybka Ścieżka, numer wniosku POIR.01.01.01-00-0015/20 realizowany będzie przez 35 miesięcy. Całkowity budżet 5 965 175,00 zł, a wartość projektu na Politechnice Śląskiej wynosi 1 794 651,25 zł.

Zespół badawczy

Wiadomość utworzona: 9 czerwca 2020 11:25, autor: Jacek Kocurek