24 kwietnia 2019
Zaproszenie na wykład Prof. Andrzeja Jasińskiego

Wszechnica PAU i Muzeum w Gliwicach serdecznie zapraszają na wykład Prof. Andrzeja Jasińskiego pedagoga i pianisty Akademii Muzycznej w Katowicach.

Tytuł wykładu: „Duchowość muzyki”. Wykład odbędzie się w dniu 25 kwietnia (czwartek) o godz. 16.00 w Willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a. Wstęp wolny.

Prof. Andrzej Jasiński jest znany w świecie muzyki jako wybitny pedagog i pianista. Prowadzi wykłady w klasie fortepianu w swojej macierzystej uczelni, a także w wielu uczelniach muzycznych Europy i na innych kontynentach. Profesor wykształcił liczne grono znakomitych pianistów, m. in. Krystiana Zimermana.

Sam dawał koncerty w kraju i za granicą oraz dokonał nagrania archiwalne z Wielką Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji. Prof. Jasiński zasiada w jury wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, w tym także Konkursów Szopenowskich w Warszawie, gdzie był trzykrotnie przewodniczącym jury.

Krótką notkę biograficzną Wykładowcy można znaleźć w załączonym pliku

Komunikat zawiera załącznikinotka.pdf

Wiadomość utworzona: 24 kwietnia 2019 11:01, autor: Jacek Kocurek