28 stycznia 2019
Konkurs SITPChem na najlepszą pracę magisterską rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto konkurs na najlepszą magisterską pracę dyplomową, wykonaną w roku akademickim 2017/2018 z zakresu chemii, posiadającą możliwość praktycznego zastosowania w przemyśle. Konkurs ten organizowany jest przez Zarząd Gliwickiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego oraz Dziekana Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej.

I miejsce przyznano mgr inż. Aleksandrowi Wyciszkiewiczowi za pracę pt. „Usuwanie powłok miedzianych z powierzchni stali poddanej obróbce cieplno-chemicznej”. Kierującym pracą był dr hab. inż. Ginter Nawrat, prof. Pol. Śl. (Katedra Chemii Nieorganicznej, Analitycznej i Elektrochemii).

II miejsce zdobyła praca mgr inż. Natalii Serwaty pt. „Kwasowe ciecze jonowe jako katalizatory reakcji syntezy plastyfikatorów”. Kierującą pracą była dr hab. inż. Anna Chrobok prof. Pol. Śl., a opiekunem pracy był mgr inż. Piotr Latos (Katedra Technologii Chemicznej Organicznej i Petrochemii).

III miejsce uzyskała mgr inż. Katarzyna Leśniak za pracę pt. „Otrzymywanie warstw organiczno-nieorganicznych na powierzchni wybranych stopów tytanu”. Kierującą pracy była dr inż. Alicja Kazek-Kęsik, a opiekun pracy mgr inż. Agnieszka Nosol (Katedra Chemii Nieorganicznej, Analitycznej i Elektrochemii).

Zdobywca I-go miejsca Aleksander Wyciszkiewicz

Wiadomość utworzona: 28 stycznia 2019 10:55, autor: Jacek Kocurek