28 czerwca 2018
SIM² KU Leuven: Call for PhD-applicants

We are delighted to announce that the call for applicants for EU MSCA-ETN SULTAN is now officially open. We are looking for bright and enthusiastic candidates who want to be part of a dynamic, international team of 15 PhD students. SULTAN focuses on the Remediation and Reprocessing of Sulfidic Mining Waste Sites. Required profiles include Geologists, Chemists, Chemical Engineers, Metallurgists, Environmental Scientists & Engineers as well as Materials Scientists & Engineers. PhD candidates need to apply on-line through the SULTAN application tool. The deadline for on-line applications is August 15, 2018.

More information: http://kuleuven.sim2.be/call-applicants-15-phd-positions-sultan/

Komunikat zawiera załączniki15-Phd-positions-in-ETN-SULTAN_Recruitment-Event-document_2018.pdf

Wiadomość utworzona: 28 czerwca 2018 13:32, autor: Jacek Kocurek
Ostatnia modyfikacja: 28 czerwca 2018 13:32, wykonana przez: Jacek Kocurek