18 kwietnia 2018
Zaproszenie na IX Kongres Technologii Chemicznej TECHEM 2018

Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej zaprasza do udziału w IX Kongresie Technologii Chemicznej TECHEM 2018 (http://techem9.pg.edu.pl/), który odbędzie się w dniach 3-7 września 2018 r. w Gdańsku na terenie Politechniki Gdańskiej.

Kongres Technologii Chemicznej zwyczajowo gromadzi szerokie rzesze przedstawicieli środowisk gospodarczych oraz przedstawicieli środowisk akademickich. W naszym zamyśle ma być on płaszczyzną dyskusji naukowych, uzgodnień kooperacyjnych, spotkań biznesowych i towarzyskich, a także integrować środowisko technologiczne. Dlatego też zaproponowana przez nas formuła Kongresu jest wszechstronna, która z jednej strony umożliwia szeroką prezentację osiągnięć naukowych i ich praktycznych implementacji, z drugiej zaś będzie okazją do przedstawienia firm z branży technologicznej oraz ich praktycznych dokonań.

W ramach kongresu planowane są wykłady plenarne zaproszonych gości, a także prezentacje ustne i sesje plakatowe w pięciu tematycznych sekcjach:

POZYSKIWANIE SUROWCÓW

• 1a. Uzdatnianie surowca