19 czerwca 2017
Koło naukowe High Flyers zdobyło pierwsze miejsce w zawodach DRONIADA

W dniu 16.06.2017 odbyły się loty konkursowe w Ogólnopolskich zawodach poszukiwawczo-ratunkowych z wykorzystaniem bezzałogowych obiektów latających "Droniada 2017". Drużyna High Flyers wykonała lot zwiadowczy wykorzystując samolot, dwa wirnikowce oraz autorski system informatyczny zbierający i obrazujący pozyskane informacje. Zadaniem konkursowym było zlokalizowanie 10 ofiar huraganu, oznaczonych specjalnymi nadajnikami, rozlokowanych na terenie aeroklubu w Pobiedniku Wielkim pod Krakowem. Maszyny High Flyers zbadały obszar ponad 60 hektarów, znajdując jako nieliczne wszystkie rozstawione cele. W efekcie nasza drużyna zdobyła 1. miejsce, z 10 punktową przewagą w klasyfikacji generalnej, pokonując drużyny z innych polskich uczelni. Nasza drużyna w składzie Tomasz Kudala, Daniel Dańczura, Michał Simon, Maciej Galeja, Karol Hanke, Zbigniew Gorol, Adam Sikora, Wojciech Grabowski oraz Łukasz Ryczko, okazała się najlepsza pod względem pracy zespołowej, autonomii lotu oraz integracji systemu informatycznego z bezzałogowymi statkami powietrznymi.
Przypomnijmy, High Flyers (www.uav.polsl.pl) jest międzywydziałowym kołem naukowym bezzałogowych obiektów latających zrzeszającym studentów i pracowników z trzech wydziałów naszej uczelni: Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki; Wydziału Mechanicznego Technologicznego i Wydziału Chemicznego. Opiekunami zespołu są dr inż. Roman Czyba i dr inż. Marcin Lemanowicz.

Komunikat zawiera załącznikiDRONIADA1.jpg

Wiadomość utworzona: 19 czerwca 2017 13:48, autor: Jacek Kocurek