13 czerwca 2017
Uniwersytet Młodego Odkrywcy „Oswoić chemię – zaczarowane laboratorium” zakończył zajęcia!
Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej zakończył realizację zajęć w ramach pierwszej edycji Uniwersytetu Młodego Odkrywcy - projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Słuchaczami uniwersytetu byli uczniowie współpracujących z Uczelnią gliwickich szkół podstawowych oraz gimnazjum. Spotkania odbywały się regularnie w comiesięcznych odstępach a Uczestnicy obok interesujących wykładów popularyzujących naukę i zajęć eksperymentalnych mieli możliwość spotkać się ze środowiskiem akademickim, porozmawiać ze „starszymi kolegami” i zwiedzić profesjonalnie wyposażone pomieszczenia laboratoryjne. Kadra akademicka prowadząca zajęcia z ogromnym zaangażowaniem zdradzała młodym adeptom zawiłe tajniki chemii, fizyki i matematyki, i przenosiła ich w świat tajemniczej grafiki inżynierskiej i projektowania. Mamy nadzieję, że ta fascynacja nauką i ciekawość świata, którą obserwowaliśmy u naszych Młodych Odkrywców, nigdy nie uleci a w przyszłości przywiedzie ich w mury Wydziału Chemicznego.

Wiadomość utworzona: 13 czerwca 2017 09:51, autor: Jacek Kocurek

Aktualności Wydziału Chemicznego