18 maja 2017
Zmarł dr inż. Alfred Lachowicz
Z głębokim żalem zawiadamiamy, ze w dniu 16 maja 2017 r. zmarł w wieku 86 lat dr inż. Alfred Lachowicz, emerytowany pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej. Msza żałobna odbędą się w sobotę dnia 20.05.2017., a po niej uroczystości pogrzebowe na cmentarzu Centralnym w Gliwicach.
Dr inż. Alfred Lachowicz urodził się 6 lutego 1931 r. w Jagielnicy w powiecie czortkowskim (dzisiejsza Ukraina). Studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej rozpoczął w roku 1950. Swoją karierę zawodową związał z Wydziałem - w latach 1954-56 pracował jako asystent, a następnie, do roku 1964, jako starszy asystent. W grudniu 1964 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych i w 1965 roku objął stanowisko adiunkta. W lutym 1997 roku przeszedł na emeryturę. Tematem Jego zainteresowań naukowych były termiczne i katalityczne przemiany węglowodorów. Był autorem i współautorem licznych publikacji naukowych, patentów i wdrożeń przemysłowych. Był również niezrównanym dydaktykiem i wspaniałym pedagogiem, cieszącym się szacunkiem i uznaniem wśród studentów i kadry akademickiej.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Komunikat zawiera załącznikiklepsydra.pdf

Wiadomość utworzona: 18 maja 2017 13:14, autor: Jacek Kocurek