12 grudnia 2016
Dwa nowe projekty z udziałem prcowników Wydziału Chemicznego dofinansowane
Z dumą informujemy, że kolejne dwa projekty uzyskały dofinansowanie:

Projekt europejski
Konkurs: Horizon 2020, Call: H2020-IND-CE-2016-17 (Industry 2020 in the Circular Economy),
Topic: Systemic, eco-innovative approaches for the circular economy: large-scale demonstration projects - CIRC-01-2016-2017
Skład konsorcjum: Technische Universiteit Delft – Koordynator, National Technical University Of Athens – NTUA, Fundacio CTM Centre Tecnologic, Witteveen+Bos Raadgevende Ingenieurs B.V., Universita Degli Studi Di Palermo, Politechnika Slaska, Sociedad De Fomento Agricola Castellonense, S.A., Sealeau Bv, European Water Supply And Sanitation Technology Platform, Revolve Media, The University Court Of The University Of Aberdeen, Lenntech Bv, Ivl, Svenska Miljoeinstitutet Ab, Tecnica Y Proyectos Sa, Industrias Químicas Del Ebro, S.A., Evides Industriewater Bv, Tubitak Marmara Research Center, Huntsman (Europe) Bvba, Deutsches Zentrum Fuer Luft - Und Raumfahrt Ev, Europiren B.V., Arvia Technology Limited, Stichting Public Private Partnership Institute For Sustainable Processtechnology.
Kierownikiem polskiego uczestnika konsorcjum jest asystent w Katedrze Chemii Nieorganicznej, Analitycznej i Elektrochemii, dr inż. Krzysztof Mitko

Projekt Narodowego Centrum Nauki
Konkurs: Tango 2
Tytuł: Nanofiltracja w zintegrowanym systemie odsalania z wytwarzaniem soli warzonej,
kierownikiem projektu jest prof. dr hab. inż. Marian Turek z Katedry Chemii Nieorganicznej, Analitycznej i Elektrochemii.
Serdecznie gratulujemy!

Wiadomość utworzona: 12 grudnia 2016 14:28, autor: Jacek Kocurek