7 października 2016
NOC NAUKOWCÓW POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ 2016

Jak co roku Studenckie Koło Naukowe Chemików (SKNCh) będzie chciało przybliżyć wszystkim zainteresowanym niezwykły i dynamiczny świat chemii. SKNCh zaprasza Państwa na podróż do świata chemii, gdzie będzie można podziwiać reakcje pirotechnicznie, oscylacyjne jak również wykorzystanie przenikających się wzajemnie - fizyki i chemii. Bowiem jedno doświadczenie o bardzo prostej chemii może przerodzić się w coś spektakularnego, wykorzystując przemiany fizyczne.
Zapomnijcie o podręcznikach - PRAWDZIWĄ chemię należy podziwiać NA ŻYWO!
Doświadczeni trzema poprzednimi edycjami Nocy Naukowców, Studenci z SKNCh (Studenckiego Koła Naukowego Chemików przy Politechnice Śląskiej) dobrze wiedzą, że chemia potrafi przyciągać tłumy. Szczególnie gdy oglądamy ją na żywo. By sprostać wciąż wzrastającemu zainteresowaniu „żywą chemią”, tym razem pokazy realizujemy w dwóch miejscach. Jednym z pokazów będzie już dobrze znany pokaz pirotechniczno-chemiczny organizowany w laboratorium chemicznym. Dobrze znany, bo właśnie w taki sposób prezentowaliśmy chemię w latach ubiegłych. Uczestnicy pokazu mogą się spodziewać dużej ilości dymu (bezpiecznie odprowadzonej poza organy powonienia widowni), światła i dźwięku, bowiem chemia objawia swą moc za pomocą szerokiego wachlarza form energii. Urozmaiceniem tegorocznej Nocy Naukowców będzie przedstawienie nieco spokojniejszej, lecz nie mniej interesującej chemii kolorów. Aby jednak nasi słuchacze/obserwatorzy nie usnęli i nie musieli przedzierać się przez tłumy celem lepszego docenienia barwnych reakcji, pokaz będzie relacjonowany za pośrednictwem kamery HD i rzutnika. W ten sposób wszyscy zebrani goście, będą mogli czynnie uczestniczyć w wydarzeniu. Na zebranych entuzjastów chemii czekają również upominki i gadżety, jeżeli wykażą się błyskotliwością i wiedzą o otaczającym nas świecie.
Zapraszamy do zapoznania się z planem pokazu!

Komunikat zawiera załącznikiPokaz NN2016.pdf

Wiadomość utworzona: 7 października 2016 22:30, autor: Jacek Kocurek