6 czerwca 2014
Zmarł prof. Michał Palica

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 5 czerwca 2014 roku zmarł w wieku 71 lat
Prof. zw. dr hab. inż. MICHAŁ PALICA
wybitny uczony, specjalista w dziedzinie inżynierii chemicznej, autor licznych prac naukowo-badawczych i podręczników akademickich, wychowawca wielu pokoleń inżynierów chemików i inżynierów mechaników, wielki przyjaciel młodzieży, niezwykle życzliwy i wyrozumiały przełożony.
Pełnił szereg funkcji na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej, a następnie Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej, w tym Kierownika Zespołu Inżynierii Chemicznej. Przez wiele lat był pracownikiem i członkiem Rady Naukowej Ośrodka Badawczo –Rozwojowego „BAROWENT” w Katowicach.
Nagradzany za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną licznymi nagrodami Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Techniki i Rektora Politechniki Śląskiej.
Odznaczony między innymi:  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

DZIEKAN I PRACOWNICY
WYDZIAŁU CHEMICZNEGO

Msza Św. Żałobna odprawiona zostanie w poniedziałek 9 czerwca 2014 r. o godzinie 10:00 w kościele pw. Świętego Jacka w Katowicach – Ochojcu.
Po zakończonym nabożeństwie nastąpi odprowadzenie na cmentarz w Katowicach przy ulicy Sienkiewicza.

Wiadomość utworzona: 6 czerwca 2014 11:25, autor: Łukasz Kurowski

Aktualności Wydziału Chemicznego