3 września 2013
Sukces drużyny Politechniki Śląskiej w międzynarodowych zawodach samolotów bezzałogowych

W dniach od 8 do 12 sierpnia w bazie wojskowej Ota w Portugalii odbyły się ogólnoświatowe zawody bezzałogowych samolotów udźwigowych "Air Cargo Challenge 2013". Drużyna Politechniki Śląskiej reprezentowana przez Międzywydziałowe Koło Naukowe High Flyers zajęła 6 miejsce spośród 31 zgłoszonych drużyn z całego świata, m.in. z Turcji, Portugalii, Chorwacji, Belgii, Niemiec, Serbii, Rumunii, Brazylii, Hiszpanii, Grecji, Egiptu, Chin oraz z Polski. Zespół High Flyers zajmując 6 lokatę uzyskał najlepszy wynik wśród 3 startujących polskich drużyn. Członkiem zespołu był  również pracownik Wydziału Chemicznego, dr inż. Marcin Lemanowicz, którego  głównym zadaniem było wykonanie obliczeń aerodynamicznych z wykorzystaniem numerycznej mechaniki płynów CFD.
Udział w zawodach jest jednym z elementów projektu pt. „Rozwój  bezzałogowych systemów latających wyposażonych w moduły widzenia  maszynowego oraz wielofunkcyjne układy sterowania zwiększające stopień  autonomii lotu” realizowanego w ramach programu „Generacja Przyszłości”.
 Więcej szczegółów już w najbliższych dniach na stronie www.uav.polsl.pl

Wiadomość utworzona: 22 sierpnia 2013 22:36, autor: Jacek Kocurek
Ostatnia modyfikacja: 3 września 2013 09:42, wykonana przez: Łukasz Kurowski