23 października 2020
Pracownik Wydziału Budownictwa uzyskał finasowanie w programie LIDER XI

Miło nam poinformować, że pan dr hab. inż. Marcin Kozłowski z Katedry Inżynierii Budowlanej naszego Wydziału Budownictwa uzyskał finansowanie projektu badawczego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu LIDER XI.

W ramach XI edycji programu LIDER wpłynęło 254 wniosków, z czego finalnie, po dwóch etapach oceny merytorycznej, 60 wniosków uzyskało finansowanie.

Tytuł projektu: „Innowacyjne rozwiązania dla szkła laminowanego mocowanego punktowo o zwiększonej nośności pokrytycznej”.

Celem projektu badawczego jest opracowanie innowacyjnego i bezpieczniejszego (w porównaniu z obecnie stosowanymi systemami) rozwiązania dla szklanych tafli mocowanych punktowo, które będzie mogło być zastosowane dla szerokiej gamy szklanych produktów, takich jak np. szklane dachy, fasady lub balustrady. W ramach projektu badawczego będą realizowane badania eksperymentalne i symulacje numeryczne zachowania elementów szklanych mocowanych punktowo w fazie pozasprężystej. Projekt będzie realizowany w latach 2021-2022. Budżet projektu to 932 606,25 zł.

Serdecznie gratulujemy!

Wiadomość utworzona: 23 października 2020 12:12, autor: Jacek Staszkiewicz
Ostatnia modyfikacja: 23 października 2020 12:18, wykonana przez: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa