17 lipca 2020
Z Gliwic do Czernichowa...

W dniu 30 czerwca 2020 roku Pracownicy inżynieryjno-techniczni Laboratorium Budownictwa Politechniki Śląskiej: mgr inż. Grzegorz Cygan, mgr inż. Bartłomiej Pudełko i inż. Wojciech Szczeciński pod kierunkiem doc. dr inż. Andrzej Mokrosza przeprowadzili montaż żelbetowego monumentu na wschodnim brzegu rzeki Soły w Tresnej-Czernichowie.

Obelisk kształtem nawiązuje do zburzonego w czasie II wojny światowej żelbetowego, lukowego mostu drogowego (o rekordowej jak na ówczesne czasy rozpiętości ~76 m) zaprojektowanego przez Profesora Politechniki Lwowskiej i Śląskiej Włodzimierza Burzyńskiego.

Do zakończenia prac pozostało jeszcze wykonanie zespolonej płyty nadbetonu, uzupełnienie ubytków betonu, plantowanie terenu i montaż tablicy pamiątkowej i tablic dydaktycznych.

Mamy nadzieję, że uroczyste odsłonięcie monumentu z udziałem Rodziny Profesora Włodzimierza Burzyńskiego, władz Gminy, Uczelni, pracowników i absolwentów Wydziału Budownictwa oraz zaproszonych gości nastąpi już wkrótce.

Wiadomość utworzona: 2 lipca 2020 07:31, autor: Jacek Staszkiewicz
Ostatnia modyfikacja: 17 lipca 2020 14:54, wykonana przez: Jacek Staszkiewicz