22 czerwca 2020
Konferencja DIAD-tools

Serdecznie zapraszamy na konferencja podsumowującą realizację projektu „Rozwój Interaktywnych i Animowanych Pomocy Dydaktycznych – DIAD-tools”.

Konferencja odbędzie się 24.06.2020 r. w trybie zdalnym z wykorzystaniem komunikatora Zoom.us.

Godzina rozpoczęcia konferencji – 16:00.

Osoby chcące wziąć udział w konferencji prosimy o wysyłanie zgłoszenia na adres mailowy monika.sroka-bizon@polsl.pl zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko oraz adres mailowy na który zostaną przesłane dane do logowania. Dane do logowania zostaną przesłane najpóźniej 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania.

Projekt DIAD-tools jest realizowany w ramach programu Erasmus+ KA2 Partnerstwo Strategiczne. Jego głównym celem jest przygotowanie interaktywnych i animowanych rysunkowych pomocy dydaktycznych, które ułatwiłyby uczniom szkół zawodowych, techników i studentom uczelni technicznych opanowanie zasad sporządzania rysunków technicznych. W ramach projektu DIAD-tools opracowano pięć modułów materiałów dydaktycznych dotyczących: zasad tworzenia rysunku, rysunku geometrycznego, podstaw rzutowania, podstaw rysunku technicznego - maszynowego, rysunku architektoniczno – budowlanego. Opracowane animowane i interaktywne materiały dydaktyczne wspomagające naukę w trybie zdalnym, dostępne są w sześciu wersjach językowych – w językach: angielskim, litewskim, estońskim, łotewskim, słowackim i polskim.

Partnerami projektu są jednostki dydaktyczne i uczelnie wyższe z Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji i Polski.

Nasza uczelnia jest reprezentowana w projekcie przez Pracownię Geometrii i Grafiki Inżynierskiej z Katedry Procesów Budowlanych i Fizyki Budowli Wydziału Budownictwa. Kierownikiem projektu ze strony Politechniki Śląskiej jest dr inż. arch. Monika Sroka-Bizoń.

Szczegółowe informacje o konferencji DIAD-tools można znaleźć na stronie konferencji https://www.polsl.pl/Wydzialy/RB/ZGGI/Konf_DIADtool/Strony/index.html

Monika Sroka-Bizoń

Wiadomość utworzona: 22 czerwca 2020 07:10, autor: Jacek Staszkiewicz