2 lipca 2020
Jubileusz 75-lecia Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej

Szanowni Państwo -
- Pracownicy, Studenci, Doktoranci oraz Absolwenci Wydziału Budownictwa,

Minęło 75 lat od powstania Politechniki Śląskiej wraz z czterema Wydziałami, w tym Wydziałem Inżynieryjno-Budowlanym, dzisiaj istniejącym jako Wydział Budownictwa.

Obchody Jubileuszu 75-lecia naszego Wydziału były zaplanowane na 24 czerwca 2020 roku.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas, tegoroczny Jubileusz będziemy obchodzić w ograniczonym zakresie.

24 czerwca 2020 roku, o godz. 9:00 w Katedrze pw. św. Piotra i św. Pawła w Gliwicach zostanie odprawiona Msza św. za żyjących, jak również za zmarłych Pracowników, Studentów, Doktorantów i Absolwentów naszego Wydziału. Do intencji Mszy św. została dołączona również prośba o ustanie pandemii koronawirusa.

Wszystkich Pracowników, Studentów, Doktorantów i Absolwentów zachęcam do udziału we Mszy świętej.

Niestety nie będzie spotkania Absolwentów na Wydziale Budownictwa.

Dobiegają prace końcowe przy wydaniu dwóch monografii jubileuszowych. Pierwsza monografia pod redakcją prof. Adama Zybury i dr Bernarda Kotali pt.: „Wczoraj i dziś Wydziału Budownictwa w roku 75-lecia powstania Politechniki Śląskiej” oraz druga monografia autorstwa prof. Radosława Jasińskiego pt.: „Od Wydziału Inżynierii Lądowej i Wodnej Politechniki Lwowskiej do Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej”. Wszystkim zgłoszonym Uczestnikom Jubileuszu monografie wyślemy pocztą tradycyjną na adres domowy. Dlatego zwracam się z prośbą do naszych Absolwentów, żeby do Biura dziekana drogą elektroniczną: rb-bd@polsl.pl podali adres pocztowy, na który zostaną wysłane monografie. Pracownicy Wydziału Budownictwa otrzymają monografie po powrocie do pracy.

Zachęcam wszystkich Sympatyków Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej do zapoznania się z prezentacjami, przedstawiającymi historię Wydziału oraz wybrane osiągnięcia naukowe Pracowników Wydziału w różnych dziedzinach budownictwa. Prezentacje zostaną zamieszczone na stronie głównej wydziału Budownictwa w dniu 24 czerwca br.

Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia z okazji wspólnego świętowania 75-lecia powstania Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej.

Życzę przede wszystkim Zdrowia, prawdziwej Radości, dużo ludzkiej Życzliwości na co dzień oraz obfitych Łask i Darów z Nieba na kolejne dni, miesiące i lata życia.

Gliwice, 19 czerwca 2020 roku   Joanna Bzówka
Dziekan Wydziału Budownictwa