3 czerwca 2020
Wydział Budownictwa pozyskał nowy projekt w programie „Horyzont 2020”

Celem tego interdyscyplinarnego projektu jest stworzenie nowych obszarów zastosowań do najbardziej tradycyjnego materiału budowlanego jakim jest wapno w aspekcie zrównoważonego rozwoju, w oparciu o zasady Gospodarki Obiegu Zamkniętego i z wykorzystaniem osiągnięć biomimetyki.

Koordynatorem jest prof. Paulo Lourenco z Uniwerystetu Minho w Guimaraes w Portugalii, laureat grantu ERC. Kierownikiem projektu na Wydziale Budownictwa jest prof. Jan Kubica z Katedry Inżynierii Budowlanej, a w skład zespołu wchodzi również dr Marcin Górski.

Oprócz Politechniki Śląskiej w międzynarodowym projekcie badawczym bierze udział 5 uczelni w większości od wielu lat współpracujących z zespołem Katedry Inżynierii Budowlanej w ramach międzynarodowych projektów: Universidade do Minho (Portugalia), Universidad de Granada (Hiszpania), Technische Universitat Darmstadt (Niemcy), Technische Universiteit Delft (Holandia), Universiteit Gent (Belgia). Listę partnerów uzupełnia 11 firm i organizacji branżowych z Belgii, Hiszpanii, Niemiec, Danii i Wielkiej Brytanii.

Projekt badawczy będzie realizowany przez 48 miesięcy. Planowany całkowity budżet projektu to ok. 3 713 000 Euro, a dofinansowanie dla Politechniki Śląskiej wynosi ok. 455 000 Euro. Wydział Budownictwa pozyskał nowy projekt ITN: „Sustainable Building Lime Applications via Circular Economy and Biomimetic Approaches (SUBLime)”, realizowany w ramach programu „Horyzont 2020”.

Wiadomość utworzona: 3 czerwca 2020 15:16, autor: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa