31 marca 2020
Dwa patenty udzielone Pracownikom Wydziału Budownictwa

Miło nam poinformować, że w marcu 2020 roku Pracownicy Wydziału Budownictwa: dr hab. inż. Mariusz Jaśniok, prof. PŚ oraz dr inż. Tomasz Jaśniok uzyskali dwa patenty:

• „Sposób wytwarzania czujnika do monitorowania szybkości korozji zbrojenia zwłaszcza w istniejących konstrukcjach żelbetowych”
  • „Sposób aplikacji czujników do monitorowania czynników wywołujących korozję zbrojenia zwłaszcza w istniejących konstrukcjach żelbetowych”.

Patenty zostały udzielone po prawie 4. latach oczekiwania, na podstawie zgłoszeń patentowych złożonych w czerwcu 2016 r.

Warto dodać, że jedno z wymienionych zgłoszeń patentowych (obecnie patent) było podstawą formalną do założenia pierwszej i jak dotąd jedynej na Wydziale Budownictwa spółki spin-off Politechniki Śląskiej.

Gratulujemy!!!

Wiadomość utworzona: 31 marca 2020 08:55, autor: Jacek Staszkiewicz