24 marca 2020
Zaproszenie dla Pracowników i Doktorantów Wydziału Budownictwa na konsultacje dotyczące zdalnego prowadzenia zajęć

Szanowni Państwo,

Pragnę poinformować, że w związku z wprowadzeniem na szeroką skalę zdalnej edukacji i związane z tym nowe wyzwania dla Pracowników i Doktorantów prowadzących działalność dydaktyczną, na Wydziale Budownictwa utworzyliśmy forum dyskusyjne dla naszych Pracowników i Doktorantów poprzez platformę Microsoft Teams. Jest to jedno z dostępnych na naszej Uczelni narzędzi do zdalnej edukacji, które obok podstawowego narzędzia jakim jest Platforma Zdalnej Edukacji Politechniki Śląskiej, może ułatwić nam pracę ze Studentami.

O platformie Microsoft Teams w ubiegłym tygodniu pisał już pan Prodziekan ds. Kształcenie Mariusz Jaśniok i ok. 30 osobowa grupa Pracowników oraz Doktorantów Wydziału Budownictwa poprzez połączenie się za pomocą Microsoft Teams odbyła w piątek 20 marca br. o godz. 18:00 szkolenie. Spotkanie to było rejestrowane, dlatego po dołączeniu do naszego Zespołu będzie można zapoznać się z tym szkoleniem i przeprowadzoną dyskusją.

Obecnie Zespół o nazwie „Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej” na MS Teams tworzy już grupa 50 osób. Zachęcamy i zapraszamy kolejnych Pracowników i Doktorantów do dołączenia do tego Zespołu.

Można to zrobić klikając w link https://teams.microsoft.com/l/team/19%3ac1d292eab7bb4cff8a12267f83457e42%40thread.tacv2/conversations?groupId=dbde34b3-b4ba-40f0-9494-91391a73873b&tenantId=ab840be7-206b-432c-bd22-4c20fdc1b261.

Zaleca się zainstalowanie na swoim komputerze aplikacji desktopowej, ponieważ aplikacja webowa ma pewne ograniczenia. Wcześniej konieczne jest zarejestrowanie się do usługi MS Teams – szczegóły znajdą Państwa pod linkiem https://www.polsl.pl/Wydzialy/RB/Documents/2020/Microsoft_Teams_logowanie_i_edukacja_zdalna_2020.pdf

Na najbliższym zaplanowanym spotkaniu w środę 25 marca br. o godz. 14:00 Pan prof. Mariusz Jaśniok podzieli się propozycją zdalnego konsultowania projektów studenckich z równoczesnym wykorzystaniem Platformy Zdalnej Edukacji oraz platformy MS Teams.

Natomiast Pan prof. Ryszard Walentyński podzieli się swoimi doświadczeniami w korzystaniu z innego narzędzia do telekonferencji o nazwie Zoom.up

Moderatorami zdalnego spotkania będą Panowie: prof. Mariusz Jaśniok i dr Stefan Pradelok.

Życząc dobrego Zdrowia i Nadziei oraz cierpliwości w poznawaniu nowych narzędzi służących do zdalnej edukacji, pozostaję z wyrazami szacunku

Joanna Bzówka
Dziekan Wydziału Budownictwa