18 października 2019
Noc Naukowców na Wydziale Budownictwa

W sobotę 12 października 2019 r. na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej odbyła się kolejna edycja „Nocy Naukowców”.

Jedyna taka noc w roku tłumnie zgromadziła całe rodziny z dziećmi zainteresowane poznaniem metod budowy mostów, klejenia mostów z makaronu oraz testów wytrzymałości (niszczenia) betonu i stali.

Zwiedzający mieli możliwość zbudowania ‘geometrycznych sznurkowych przeplatańców’, poznania czym są ‘ruchome piaski’, a także czym jest ‘poszerzona rzeczywistość’ na budowie.

Dzieci miały możliwość zrobienia kolorowej mieszanki betonowej, a najmłodsi poznania ‘jak bobry Fibi i Kobo budują akwedukty, sklepienia i zamki’.

Liczne atrakcje przygotowane przez pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Budownictwa obserwował wraz z rodziną JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Wiadomość utworzona: 15 października 2019 08:05, autor: Jacek Staszkiewicz
Ostatnia modyfikacja: 18 października 2019 07:50, wykonana przez: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa