15 października 2019
Spotkanie Rady Społecznej Wydziału Budownictwa

W dniu 9 października 2019 r. na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej odbyło się trzecie zebranie Rady Społecznej Wydziału Budownictwa.

Zaproszenie na spotkanie od pani dziekan Joanny Bzówki przyjęli: Franciszek Buszka (Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa), Marek Kała (Inwest-complex Sp. z o.o.), Piotr Borucki (PERI Polska Sp. z o.o.), Zbigniew Pytlos (Budimex S.A.), Zbigniew Tabor (Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach), Krzysztof Szczepanik (Eurovia Polska S.A.) oraz Piotr Sabiniok (AMK Kraków S.A.). W spotkaniu uczestniczyli również kierownicy Katedr Wydziału Budownictwa, a gospodarzem zebrania było kolegium dziekańskie.

W trakcie spotkania dyskutowano między innymi o problemach wdrażania technologii BIM w inżynierii budowlanej, zarówno na uczelni, jak i w firmach budowlanych. Omawiano również zmiany zachodzące w szkolnictwie wyższym oraz ich wpływ na kształcenie studentów na kierunku budownictwo, w związku z obowiązująca od niedawna ustawą 2.0.

Wiadomość utworzona: 15 października 2019 07:42, autor: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa