17 maja 2019
Studenci Wydziału Budownictwa po raz kolejny najlepsi w ogólnopolskim konkursie

W dniach 8-9 maja 2019 r w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, odbyła się IX-ta już edycja konkursu "Wybudujemy wieżę", którego celem było zbudowanie konstrukcji wieży z elementów drewna balsowego i uzyskanie jak najlepszego wskaźnika przeniesionego obciążenia do jej masy.

Jednoznaczny sukces odnieśli w nim studenci Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej, którzy zajęli pierwsze cztery miejsca w konkursie, przy czym zwyciężyła drużyna "Robotowe Świry" (w składzie Dawid Milimąka, Daniel Mazurek, Patryk Długosz) ze Studenckiego Kola Naukowego "Model" - Metod komputerowych w Mechanice Budowli.

Za pomocą programu Robot przeprowadzono optymalizację kształtu wieży, co wraz z praktycznymi umiejętnościami laureatów pozwoliło na uzyskanie dużej nośności i zarazem stateczności konstrukcji, bowiem jej zniszczenie nastąpiło poprzez rozwarstwienie drewna.

Kolejne zaszczytne miejsca od 2-giego do 4-tego zajęli studenci Wydziału Budownictwa z innych kół naukowych działających na Wydziale: "Pylon" i "Rygiel" i ponownie "Model".

To już kolejny rok z rzędu studenci Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej są liderami tego konkursu, bowiem w 2018 roku "nasi" studenci również wygrali konkurs, zajmując pierwsze i trzecie miejsce.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za ich zaangażowanie i zapał twórczy.

Wiadomość utworzona: 17 maja 2019 14:20, autor: Jacek Staszkiewicz
Ostatnia modyfikacja: 17 maja 2019 14:21, wykonana przez: Jacek Staszkiewicz