25 kwietnia 2019
Sukcesy studentów Wydziału Budownictwa na konferencjach

W dniach 3-5 kwietnia studenci oraz absolwenci Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej mieli okazję uczestniczyć w III Studenckiej Konferencji "Mosty i Tunele" organizowanej przez Koło Naukowe Most Wanted z Politechniki Gdańskiej.

W tegorocznej edycji referaty wygłosili:

• Iwona Przywara, Michał Matela: "Technologia BIM w wybranych etapach procesu życia obiektu" (wyróżnienie)
  • Dawid Brzezowski: "Uzupełniające badania dynamiczne mostu drogowego nad Kanałem Pauzeńskim w Ostródzie" (wyróżnienie)
  • Szymon Grzesiak: "Parametryzacja modularnego mostu prefabrykowanego o konstrukcji ramowej" (2 miejsce)
  • Grzegorz Kaczorowski: "Współpraca między branżą drogową i mostową w technologii BIM w środowisku programu Novapoint"

Natomiast w dniach 11-13 kwietnia studenci, doktoranci oraz absolwenci Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej uczestniczyli w IX Ogólnopolskiej Konferencji Budowlanej Studentów i Doktorantów - EUROINŻYNIER organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Konstrukcji Żelbetowych Conkret Politechniki Krakowskiej.

Swoimi referatami reprezentowali Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej:

• Natalia Paszek: "Wpływ temperatury dojrzewania na wytrzymałość geopolimeru na bazie metakaolinu z kruszywem w postaci odpadowego rozdrobnionego szkła kineskopowego" (2 miejsce).
  • Krzysztof Grzyb: "Analiza porównawcza ściskanych ścian nieskrępowanych i skrępowanych, murowanych z autoklawizowanego betonu komórkowego" (Nagroda JM Rektora PK).
  • Dawid Brzezowski: "Modelowanie procesu nasuwania podłużnego estakady nad torami kolejowymi w Gliwicach z wykorzystaniem technologii BIM" (Nagroda JM Rektora PK).
  • Szymon Grzesiak: "Numeryczne modelowanie strefy kontaktu w elementach prefabrykowanych".

Wszystkim prelegentom, a w szczególności tym wyróżnionym, serdecznie gratulujemy!

Wiadomość utworzona: 25 kwietnia 2019 07:42, autor: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa