16 kwietnia 2019
Geometryczna wiosna w Centrum Nowych Technologii

Kalendarzowa wiosna przyszła do nas 21 marca 2019r., a 13 kwietnia 2019 r. Geometryczna wiosna zawitała na Politechnice Śląskiej. W ostatnią sobotę w Centrum Nowych Technologii, w ramach zajęć Politechniki Juniora i Seniora, zespół geometrów z Wydziału Budownictwa w składzie: dr inż. Piotr Dudzik, dr inż. arch. Monika Sroka-Bizoń, dr inż. arch. Ewa Terczyńska, dr inż. Krzysztof Tytkowski, zainicjowali "Geometryczną wiosnę" z młodymi naukowcami. W trakcie wykładu wprowadzającego dr inż. Krzysztof Tytkowski przedstawił krótką historię techniki origami bogato ilustrowaną przepięknymi przykładami. W ramach warsztatów powstały kolorowe motyle, tulipany i lilie. Każdy z uczestników PJS wraz z bukietem własnej konstrukcji otrzymał wpis do indeksu.

Fotorelację z wydarzenia można znaleźć w poniższym linku: http://www.cpn.polsl.pl/2019/04/13/w-centrum-nowych-technologii-juz-wiosna/

Wiadomość utworzona: 16 kwietnia 2019 14:43, autor: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa