1 kwietnia 2019
Olimpiada Budowlana 2019 – wręczenie nagród na Wydziale Budownictwa

W dniu 29 marca 2019 r. w Sali Rady Wydziału, Przewodnicząca Śląskiego Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych mgr Anna Hyla wraz z panią Dziekan Wydziału Budownictwa prof. dr hab. inż. Joanną Bzówką uroczyście wręczyły nagrody zwycięzcom śląskiego etapu Olimpiady. Nagrody powędrowały do pierwszej czternastki uczestników Olimpiady. Dziesięć osób z tej grupy weźmie udział w finale centralnym zawodów, który w tym roku odbędzie się w dniach 11 – 13 kwietnia, w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Pierwsze miejsce w okręgu śląskim zajął pan Szymon Dronszczyk z Zespołu Szkół Budowlanych z Rybnika, natomiast w rankingu szkół okręgu śląskiego na pierwszym miejscu uplasował się Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych z Lublińca. Zdobywca pierwszego miejsca w rankingu szkół okręgu śląskiego został uhonorowany Nagrodą Wydziału Budownictwa.

Uczestnicy dzisiejszego spotkania mieli okazję poznać bogatą ofertę dydaktyczną Wydziału Budownictwa, zaprezentowaną przez Prodziekana ds. Nauki i Organizacji dr hab. inż. Tomasza Ponikiewskiego, wysłuchali również wykładu o „Budownictwie w dobie zmian klimatycznych” wygłoszonego przez dr inż. Janusza Beloka, laureata Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych „Złota Kielnia”.

Podczas spotkania odbył się przed-premierowy pokaz filmu-relacji z Olimpiady Budowlanej przygotowanego przez inż. Mateusza Szwedę, studenta studiów II stopnia na Wydziale Budownictwa.

Zwycięzcom śląskiego etapu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych serdecznie gratulujemy – trzymamy kciuki i życzymy wspaniałych wyników w finale centralnym. Mamy nadzieję, że wrócą do nas jako studentki i studenci Wydziału Budownictwa.

Wiadomość utworzona: 1 kwietnia 2019 07:45, autor: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa