6 marca 2019
Informacja dotycząca nowego programu im. Ulama oferowanego przez NAWA

W ramach programu im. Ulama na średniookresowe przyjazdy naukowców polskie uczelnie mogą przyjmować naukowców z zagranicy nieposiadających polskiego obywatelstwa.

W ramach Programu możliwe są przyjazdy, których celem jest:

1. prowadzenie badań naukowych, w tym we współpracy z polskimi naukowcami lub grupami badawczymi;
  2. odbycie stażu podoktorskiego;
  3. pozyskanie materiałów do badań lub publikacji naukowej;
  4. prowadzenie zajęć dydaktycznych w ośrodku goszczącym.

Pobyty zagranicznych naukowców w Polsce mogą trwać od 6 do 24 miesięcy, a beneficjent w ramach Programu otrzyma na czas pobytu comiesięczne stypendium w wysokości 10000PLN oraz dodatek mobilnościowy, który pozwoli na pokrycie kosztów organizacji podróży.

Nabór wniosków w Programie będzie prowadzony przez 3 miesiące wyłącznie w formie elektronicznej w systemie teleinformatycznym Agencji w okresie 22 stycznia - 23 kwietnia 2019.

Informacje szczegółowe oraz dokumenty dostępne są pod linkiem: https://nawa.gov.pl/naukowcy/program-im-ulama

Wiadomość utworzona: 6 marca 2019 08:42, autor: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa