1 marca 2019
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

2 marca 2019 r. na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej odbędzie się śląski etap 32 Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Przyjedzie do nas 76-osobowa grupa, uczennic i uczniów wraz z opiekunami z 21 śląskich szkół technicznych.

Uroczystego otwarcia śląskiego etapu Olimpiady, dokonają dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia wraz z prof. dr hab. inż. Joanną Bzówką Dziekan Wydziału Budownictwa i mgr Anną Hyla Przewodniczącą Śląskiego Komitetu Okręgowego OWiUB, o godz. 8:45 w auli 118 Wydziału Budownictwa.

Studenci i Pracownicy Wydziału Budownictwa przygotowali dla uczestników Olimpiady szereg prezentacji i pokazów - będzie można wysłuchać wykładów dr inż. Beaty Wilk-Słomki i dr inż. Janusza Beloka o "Budownictwie w dobie zmian klimatycznych" oraz dr inż. Macieja Ochmańskiego, który zaprezentuje "Nowoczesne metody projektowania konstrukcji podziemnych"; dr hab. inż. Radosław Jasiński zaprosi uczestników do Laboratorium Wydziału Budownictwa, a dr inż. arch. Monika Sroka-Bizoń podczas spaceru w dzielnicy akademickiej przedstawi "Nową przestrzeń Gliwic".

Idea Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych zrodziła się na Politechnice Śląskiej w latach 70-tych XX wieku i dzisiaj po latach śląski etap Olimpiady wraca na Politechnikę Śląską. Trzymamy kciuki za Olimpijczyków! Mamy nadzieję, że wizyta na Politechnice Śląskiej będzie dla nich wspaniałym przeżyciem i że wrócą do nas jako studentki i studenci Wydziału Budownictwa.

Wiadomość utworzona: 1 marca 2019 13:56, autor: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa