17 stycznia 2019
Wydział Budownictwa na Śląskim Festiwalu Nauki Katowice 2019

13 i 14 stycznia 2019 w Katowicach odbywał się Śląski Festiwal Nauki 2019. Przedstawiciele Wydziału Budownictwa wzięli udział w tym wydarzeniu. Pracownicy Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli - Piotr Dudzik, Michał Marchacz, Marcelina Olechowska, Anita Pawlak-Jakubowska, Ewa Terczyńska, Krzysztof Tytkowski i Beata Wilk-Słomka w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, wraz z uczestnikami warsztatów konstruowali Bajkową Wieżę dla Księżniczki! Kandydatek i kandydatów na przyszłych konstruktorów było co niemiara - Bajkowa Wieża powstawała w trybie ekspresowym, a koordynatorka wydarzenia, Beata Wilk-Słomka sprawnie nadzorowała prace budowlane kolejnych ekip wykonawczych. Zabawa była wspaniała, a zwykły sznurek i styropianowe puzzle okazały się całkiem sprytnym sposobem na odkrycie fantastycznej formy budowlanej.

Wiadomość utworzona: 17 stycznia 2019 08:12, autor: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa