10 lipca 2018
77. rocznica tragicznej śmierci Profesorów Politechniki Lwowskiej

W dniu 4 lipca 2018 r. w trakcie uroczystej Rady Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej uczczono pamięć Profesorów Politechniki Lwowskiej, którzy 77 lat temu zginęli z rąk hitlerowskiego okupanta.

Tragiczną historię przedwcześnie zmarłych naukowców przestawił doc. dr inż. Andrzej Mokrosz.

Pamiątkowa tablica ku czci tragicznie zmarłych Profesorów znajduję się od 1961 r. przed wejściem do sali Rady Wydziału Budownictwa.

Obrady uroczystej Rady Wydziału zaszczycił swoją obecnością JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Wiadomość utworzona: 10 lipca 2018 07:33, autor: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa