20 czerwca 2018
Wizyta techniczna studentów na budowie drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka Zdrój

W ramach zajęć na Wydziale Budownictwa z przedmiotu "Wykonawstwo mostów" studenci specjalności „KBI-Mosty” na 2 semestrze studiów magisterskich oraz członkowie koła naukowego Pylon mieli okazję zapoznać się z realiami budowy. W dniu 7.06.2018 odbyła się wycieczka techniczna studentów na budowę drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka Zdrój, której generalnym wykonawcą jest firma Salini Impregilo. Na wstępie wszyscy uczestnicy zostali przeszkoleni przez inspektora BHP, a następnie kierownik robót mostowych omówił inwestycję. Główną część wyjazdu stanowiła wizyta na budowie kilku wybranych obiektów mostowych na węźle Skomielna. Zapoznano się między innymi z technologią nasuwania podłużnego (obiekt nr 18 o długości 425 m) oraz technologią betonowania nawisowego (obiekt nr 21 długości 992 m).

Wiadomość utworzona: 20 czerwca 2018 07:47, autor: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa