26 kwietnia 2018
Studenci Wydziału Budownictwa najlepsi w konkursie "Wybudujemy wieżę"

Konkurs "Wybudujemy wieżę" odbył się w dniach 18-19 kwietnia 2018 r. w ramach dnia budowlańca w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Z naszej uczelni wystartowały 4 drużyny, a w całym konkursie uczestniczyło łącznie 13 drużyn (studenci z Politechniki Łódzkiej, Gdańskiej, Poznańskiej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz SGGW).

Drużyny składały się z trzech osób. Zadanie polegało na skonstruowaniu wieży z drewna balsowego. Przed przystąpieniem do konkursu należało wysłać projekt wieży spełniający narzucone przez organizatorów wymagania. Drewniane konstrukcje wieży były obciążane osiowo w maszynie wytrzymałościowej. O pozycji na liście rankingowej decydował najlepszy (największy) stosunek siły niszczącej do masy konstrukcji. Pierwsze miejsce zajęła drużyna "CAG" z Wydziału Budownictwa w składzie: Jan Adamczyk, Michał Sikora i Krzysztof Głownia, reprezentująca dwa koła naukowe "Pylon" oraz "Rygiel". Trecie miejsce zajęła drużyna "Robotowe Świry" również z Wydziału Budownictwa w składzie: Dawid Milimąka, Daniel Mazurek i Patryk Długosz reprezentująca koło naukowe "Metod Komputerowych w Mechanice Budowli". Poza zwycięskimi drużynami Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej reprezentowały jeszcze dwie inne drużyny.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Wiadomość utworzona: 25 kwietnia 2018 07:48, autor: Jacek Staszkiewicz
Ostatnia modyfikacja: 26 kwietnia 2018 13:25, wykonana przez: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa