19 kwietnia 2018
Wydział Budownictwa na "III Dniu Akademickim" w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie

Wydział Budownictwa rozpoczął aktywną współpracę z renomowanym I Liceum Ogólnokształcącym w Będzinie od udziału w „III Dniu Akademickim”, który odbył się 18 kwietnia 2018 r. Dni Akademickie w I LO im. Mikołaja Kopernika organizowane są w celu przedstawienia oferty dydaktycznej i naukowej uczelni partnerskich i współpracujących ze szkołą. Nie jest to jednak forma targów edukacyjnych, a prawdziwy Dzień Akademicki, podczas którego przedstawiciele różnych jednostek naukowych prowadzą dla uczniów szkoły wykłady i warsztaty. W ten sposób, w tym dniu, uczelnie wyższe wstępują w mury szkoły. W tegorocznym panelu wykładowym wzięli udział przedstawiciele: Uniwersytetu Śląskiego (Wydział Filologiczny, Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach, Instytut Fizyki, Instytut Matematyki, Instytut Chemii), Akademii Wychowania Fizycznego z Katowic, Akademii WSB z Dąbrowy Górniczej i Politechniki Śląskiej (Wydział Chemiczny i Wydział Budownictwa). W ramach wykładów uczniowie mogli się między innymi wybrać z matematyką na wakacje w ramach wykładu dr Jolany Sobera z Instytutu Matematyki UŚ, zobaczyć temperaturę na warsztatach z fizyki medycznej prowadzonych przez mgr Agnieszkę Balc z Zakładu Fizyki Medycznej Instytutu Fizyki UŚ lub wziąć udział w treningu siatkarskim przeprowadzonym przez trenera siatkarskiego z Akademii Wychowania Fizycznego. Uczniowie klas o profilu matematyczno-fizycznym spotkali się na wykładzie dr inż. arch. Moniki Sroki-Bizoń, przedstawicielki Wydziału Budownictwa, podczas którego poznali intrygującą historię struktur tensegrity. Pierwszy etap współpracy z I LO im. Mikołaja Kopernika już za nami, teraz czas na nowe wyzwania - przygotowanie wykładów i warsztatów dla uczniów będzińskiego liceum, tak aby Wydział Budownictwa, wzorem innych jednostek naukowych, na trwale zagościł w murach szkoły.

Wiadomość utworzona: 19 kwietnia 2018 07:36, autor: Jacek Staszkiewicz
Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2018 09:07, wykonana przez: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa