13 czerwca 2017
10 czerwca 2017 roku, po ciężkiej chorobie zmarł nasz serdeczny Kolega Izydor Płonka

Urodzony 29 kwietnia 1946 roku w Zarzeczu k/Żywca, absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Pracował na uczelni od 1970 roku, początkowo jako pracownik inżynieryjno- techniczny, a od 2000 roku jako wykładowca. W trudnych latach przemian czynnie działał w Związku Solidarność na Wydziale Budownictwa. Był członkiem Senatu Politechniki Śląskiej. Trzydzieści lat był członkiem Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej, a przez dziesięć lat pełnił funkcję jego prezesa. Autor opracowania „Akademicki Chór Politechniki Śląskiej w Gliwicach – 50 lat”.

To był Człowiek wielkiego serca i szlachetnego charakteru. Wszechstronnie utalentowany, pracowity, życzliwy. Był wzorem uczciwości i wrażliwości. Swoim życiem dodawał wartości otoczeniu.

Za swoją pracę i działalność społeczną został uhonorowany między innymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „Złotym krzyżem zasługi” w 1995 r., przez Ministra Kultury i Sztuki odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” w 1980 r., przez Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Odznaką Honorową II Stopnia (srebrną) w 1980 r. oraz I Stopnia (złotą) w 1995 r., przez Rektora Politechniki Śląskiej odznaką „Zasłużonemu dla Politechniki Śląskiej” w 1980 r., a w 2016 roku przez Śląski Związek Chórów i Orkiestr Odznaką Honorową Złotą z Laurem za zasługi w pracy społecznej.

Niestety, ten prawy Człowiek odszedł od nas na zawsze… Żył pośród nas, wyjątkowy a jednocześnie skromny.

Nigdy nie zabiegał o zaszczyty, choć bez wątpienia na nie zasługiwał. Odszedł, lecz póki pamięć o Nim będzie żywa - będzie wśród nas...

koleżanki i koledzy z Katedry Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych

Wiadomość utworzona: 13 czerwca 2017 07:44, autor: Jacek Staszkiewicz