22 lutego 2017
Zapraszamy na wykład otwarty w ramach cyklicznych wykładów "SPOTKANIA Z PRZEMYSŁEM"

W dniu 25.02 (sobota), sala 331.

Prelegent Piotr Borucki, Główny Projektant

PERI Polska Sp. z o.o.
Deskowania i Rusztowania
Formwork and Scaffolding
Cost-effective formwork solutions for any concrete-project - worldwide

Gospodarz spotkania:
dr hab. inż. Tomasz Ponikiewski, prof. Pol. Śl.
Prodziekan ds. Nauki i Organizacji
Wydział Budownictwa, Politechnika Śląska

Plan i tematyka wykładu:

14.30 – 16.00 Podstawy prawne stosowania deskowań i rusztowań w budownictwie.
Omówienie podstaw prawnych stosowania deskowań i rusztowań na budowach. Ogólny opis procesu wypożyczenia deskowania od oferty po zwrot i rozliczenie.
16.00 – 16.05 Przerwa 5 min.
16.05 – 16.55 Cena deskowań - podstawa wyboru rozwiązania. Czy najniższa cena jest najtańsza?
Porównanie kilku przykładów różnych rozwiązań deskowaniowych pod względem ceny jednostkowej deskowań i kosztów całkowitych związanych bezpośrednio z deskowaniami. Teza przekazu: Wybór deskowania według kryterium PMM nie zawsze jest wyborem optymalnym.
16.55 – 17.25 PERI DUO – nowoczesne deskowanie kompozytowe. Wielki krok w przyszłość.
Prezentacja nowego, uniwersalnego deskowania lekkiego, wykonanego z kompozytów polimerowych i przeznaczonego do wykonywania do ścian, słupów i stropów.
17.25 – 17.30 Przerwa 5 min.
17.30 – 19.00 Beton architektoniczny w budownictwie. Praktyczne aspekty wykonania w warunkach budowy.

Wiadomość utworzona: 22 lutego 2017 12:28, autor: Jacek Staszkiewicz
Ostatnia modyfikacja: 22 lutego 2017 12:34, wykonana przez: Jacek Staszkiewicz