5 stycznia 2017
Nadanie auli 317 imienia Profesora Stefana Kaufmana

W dniu 14 grudnia 2016 r., w związku z wnioskiem Kolegium Dziekańskiego, Rada Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej jednogłośnie podjęła uchwałę o nadaniu auli 317 na Wydziale Budownictwa imienia „Profesora Stefana Kaufmana”. Profesor był wybitnym specjalistą w dziedzinie konstrukcji betonowych i pierwszym w kraju propagatorem konstrukcji sprężonych. W okresie międzywojennym miał wielkie zasługi w budowie obiektów publicznych, dróg i mostów na Śląsku, jako projektant i koordynator wielu inwestycji z ramienia Urzędu Wojewódzkiego. Był jednym z 4 profesorów w składzie organizatorów Politechniki Śląskiej w lutym 1945. Rzeczoznawca budowlany i człowiek-legenda dla kilku pokoleń inżynierów budowlanych w kraju, a zwłaszcza na Śląsku. Profesor kontraktowy budownictwa żelbetowego w Politechnice Śląskiej 1945-1949; profesor nadzwyczajny 1949-1956; kierownik Katedry Budownictwa Żelbetowego od 1953 roku; profesor zwyczajny od roku 1956 do 1964, kiedy przeszedł na emeryturę. W latach 1960-1974 był przewodniczącym Komisji Egzaminu Dyplomowego na Wydziale. W roku 1981 otrzymał najwyższą godność akademicką Doktora Honoris Causa Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 21 grudnia 2016 07:52, autor: Jacek Staszkiewicz
Ostatnia modyfikacja: 5 stycznia 2017 08:57, wykonana przez: Jacek Staszkiewicz