17 października 2016
GLIWICE BIEGAJĄ dla Marcina Polaka

Akcja pod nazwą "GLIWICE BIEGAJĄ dla Marcina Polaka", podobnie jak poprzednia „Stawiamy Marcina na nogi” ma charakter charytatywny, a jej finałem będzie realna pomoc w postawieniu Marcina na nogi. Marcin Polak jest 23. letnim studentem Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej, sportowym zapaleńcem, byłym zawodnikiem Piasta Gliwice i LKS Bełk. We wrześniu 2015 roku uległ wypadkowi podczas praktyk studenckich. Uderzyła w niego 20. tonowa maszyna kolejowa. Cudem przeżył, a w wyniku zdarzenia doznał licznych obrażeń miednicy oraz obu nóg. Konieczna była amputacja prawej nogi i dlatego potrzebuje protezy – jej koszt wynosi około 200 tysięcy złotych. Marcin nie załamał się wypadkiem i chce wrócić do aktywnego trybu życia; grać na boisku i dokończyć studia na Wydziale Budownictwa. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć Marcina zapraszamy do wspólnego biegania. Akcja rozpoczyna się w sobotę 22.10.2016 r. o godz. 9:00 (dzień przed półmaratonem gliwickim), by w następną sobotę 29.10.2016 r. zakończyć bieg na Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. Bieganie zaplanowane jest na 7 dni (przez 168 godzin) na terenie Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i zakończy się w rejonie GPPB (koło stadionu Piasta). Akcji patronuje Pani Dziekan Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej prof. Joanna Bzówka. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Wiadomość utworzona: 5 października 2016 11:09, autor: Jacek Staszkiewicz
Ostatnia modyfikacja: 17 października 2016 15:00, wykonana przez: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa