17 czerwca 2016
II miejsce w klasyfikacji ogólnej na zawodach w Estonii

W dniach 18-20 maja 2016r. odbył się I Skandynawski Konkurs Mostów Stalowych BRICO 2016 w Tallinnie w Estonii. Celem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie zoptymalizowanej konstrukcji pod względem masy, czasu montażu i sztywności mierzonej wielkością ugięcia.

Politechnika Śląska była reprezentowana przez drużynę „Steel Eagle”, w skład której wchodzili studenci Wydziału Budownictwa Karol Szczotka, Dawid Dyrcz, Mateusz Duda i Marcin Matyl (od lewej na zdjęciu poniżej), członkowie koła naukowego „Future Structural Analyses” pod opieką dr hab. inż., prof. nzw. Pol. Śl. Ryszarda Walentyńskiego.

Konstrukcja tego zespołu zajęła II miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz wygrała 2 z 3 dodatkowych kategorii, za Estetykę i oryginalność (oceniane przez jury) i za Ekonomię konstrukcji (najkrótszy czas montażu).

Konkursowy most można obejrzeć na Wydziale Budownictwa przy Dziekanacie (koło windy) do 13 czerwca.

Więcej szczegółów odnośnie konkursu można znaleźć w załączonym sprawozdaniu - ( czytaj )

Wiadomość utworzona: 1 czerwca 2016 09:09, autor: Jacek Staszkiewicz
Ostatnia modyfikacja: 17 czerwca 2016 11:39, wykonana przez: Jacek Staszkiewicz