30 maja 2016
Koncert charytatywny na rzecz studenta Politechniki Śląskiej Marcina Polaka

W najbliższy poniedziałek, 30 maja, o godz. 17.00 w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” przy ul. Pszczyńskiej 85 w Gliwicach odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Marcina Polaka, absolwenta IV Liceum Ogólnokształcącego im. Orląt Lwowski w Gliwicach, a obecnie studenta Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej.

We wrześniu 2015 r. Marcin Polak uległ wypadkowi podczas praktyk studenckich. Z ogromną siłą uderzyła w niego 20-tonowa maszyna kolejowa, w wyniku czego doznał licznych obrażeń miednicy oraz obu nóg. Konieczna była amputacja prawej nogi, łącznie z całościowym wyłuszczeniem stawu biodrowego. W związku z zaistniałą sytuacją Marcin potrzebuje protezy oraz czeka go długoletnia rehabilitacja, aby wrócić do normalnego funkcjonowania w życiu codziennym. Konieczny jest zakup specjalistycznej protezy, której koszt wynosi około 200 tys. zł.

Koncert organizuje IV Liceum Ogólnokształcące im. Orląt Lwowski w Gliwicach przy wsparciu Politechniki Śląskiej oraz Fundacji Różyczka. W programie koncertu znajduje się musical „SOS” oparty na piosenkach Abby, przygotowany przez uczniów IV LO pod kierunkiem artystów teatru Wit-Wit, występ zespołu tańca irlandzkiego Salake oraz koncert Baltic Trio (muzyka klasyczna).

Serdecznie zapraszamy!

Dokument - ( czytaj )