9 stycznia 2015
Wernisaż Wystawy prac Wydziałów Architektury oraz Budownictwa

W dniu 8 stycznia 2015 odbył się wernisaż Wystawy prac studentów Wydziałów Architektury oraz Budownictwa, będącej podsumowaniem dotychczasowej współpracy Politechniki Śląskiej z Gminą Mikołów i Śląskim Ogrodem Botanicznym w Mikołowie.

Wśród zaproszonych Gości byli obecni: zastępca burmistrza Miasta Mikołów B. Uliasz, Dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego dr P. Kojs, Dyrektor MOSiR w Mikołowie W. Tkacz, Pracownik Wydziału Rozwoju Miasta Mikołów T. Rogula, Dziekan Wydziału Architektury Prof. dr hab. inż. arch. Z.J. Kamiński, Dziekan Wydziału Budownictwa Prof. dr hab. inż. J. Ślusarek.

I etapem współpracy były koncepcje projektowe dotyczące przyszłego rozwoju terenu Śląskiego Ogrodu Botanicznego, które zaprezentowano 20.01.2014 r. w Mikołowie podczas Warsztatów i Wystawy pt.: Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie - w poszukiwaniu sposobów aktywizacji przestrzeni przy użyciu Odnawialnych Źródeł Energii. Autorami prezentowanych prac byli studenci II roku Wydz. Architektury oraz dyplomanci Wydz. Budownictwa.

W ramach II etapu współpracy zorganizowano Konkurs Studencki p.n.: Projekt koncepcyjny energooszczędnego, wielofunkcyjnego budynku użyteczności publicznej z zastosowaniem infrastruktury OZE oraz uzupełnienie o nowe funkcje terenu Sośniej Góry w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, którego efekty można było podziwiać podczas Wystaw w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej ŚOB (VII – IX 2014) i obecnie w galerii Wydziału Architektury (8 – 22.01.2015). Projekty zostały zrealizowane przy udziale pracowników Katedry Teorii, Projektowania i Historii Architektury Wydziału Architektury oraz Katedry Geotechniki i Dróg Wydziału Budownictwa.

Organizatorkami obecnej Wystawy są: dr inż. arch. D. Winnicka-Jasłowska, dr hab. inż. M. Jastrzębska i dr hab. inż. arch. J. Tymkiewicz.

Wiadomość utworzona: 9 stycznia 2015 12:16, autor: Jacek Staszkiewicz
Ostatnia modyfikacja: 9 stycznia 2015 12:21, wykonana przez: Jacek Staszkiewicz