18 kwietnia 2019
Życzenia Wielkanocne

 
 
 

Spokojnych, radosnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym

życzy

wszystkim pracownikom oraz studentom Wydziału AEiI 

 

Dziekan Wydziału

       Prof. dr hab. inż. Adam Czornik

 

Wiadomość utworzona: 18 kwietnia 2019 12:41, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 18 kwietnia 2019 12:45, wykonana przez: Bogusława Kubosz
17 kwietnia 2019
Ruszyła piąta edycja programu stypendialnego „Nowe technologie dla dziewczyn”.

Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami. Rusza właśnie jego piąta edycja. Firma Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy ponownie zaoferuje tegorocznym maturzystkom i studentkom studiów inżynierskich i magisterskich unikatowy program wsparcia i rozwoju. Program obejmie wszystkie uczelnie techniczne w Polsce.

 

 

Inicjatywa ma na celu zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. Spożytkowanie wielkiego potencjału kobiet w kluczowym dla cywilizacji obszarze nowych technologii jest bowiem warunkiem koniecznym dla jej rozwoju.

 

Więcej studentek na kierunkach informatycznych

 

Branża informatyczna w Polsce i na świecie od lat charakteryzuje się niskim wskaźnikiem zatrudnienia kobiet – od kilku do kilkunastu procent. Wciąż troskę budzą kluczowe z punktu widzenia rozwoju technologicznego kraju kierunki informatyczne.

 

Potrzebne są zastępy specjalistów, zdolnych rozwiązywać wyzwania współczesności za pomocą wiedzy technologicznej. Jest ich zdecydowanie za mało. Tylko w Europie brakuje milion takich specjalistów. Kobiety w tym zakresie przedstawiają sobą nowy, olbrzymi zasób możliwości i kompetencji. To dzięki nim, według Komisji Europejskiej, PKB ma szansę rosnąć o 16 mld Euro rocznie. Dzięki kobiecemu zaangażowaniu i unikatowej perspektywie, zbudujemy społeczeństwo, które będzie umiało mądrze i odpowiedzialnie korzystać z zaawansowanych technologii.

 

Start V edycji

 

Aplikować można przez stronę www.stypendiadladziewczyn.pl od 8 marca do 16 czerwca 2019 roku.

 

Szczegóły wsparcia

 

Stypendystki „Nowe technologie dla dziewczyn” otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie po noszą w związku ze studiami. Zostaną również zaproszone do udziału w programie stażowym w ekscytującym miejscu – gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela (największym ośrodku R&D Intela w Europie).

 

 

Zapraszamy do aplikowania

 

Więcej informacji: www.stypendiadladziewczyn.pl

Wiadomość utworzona: 17 kwietnia 2019 14:48, autor: Bogusława Kubosz
17 kwietnia 2019
IT for SHE - program dla studentek kierunków informatycznych!

Zapraszamy Wszystkie studentki do udziału w programie IT for SHE

IT for SHE, to bezprecedensowy program, którego celem jest  zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. Dzięki skali, doświadczeniu i aktywnej współpracy partnerów, przedsięwzięcie to ma realną szansę przyczynić się do jakościowej zmiany w tym zakresie.

Głównymi elementami programu są:

 

·     największy w Europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT Women in Tech Camp

·    Program Mentoringowy,  prowadzony przez przedstawicieli najlepszych firm technologicznych Polsce

·    Program Wolontariatu w ramach którego studentki w lato pojadą do małych miejscowości, wsi i miasteczek, aby uczyć  dzieciaki podstaw programowania

·    Women in Tech Summit 2018 największe w Europie spotkanie dla kobiet, na różnych etapach kariery, działających w obszarach nowych technologii i IT oraz studentek kierunków informatycznych i technicznych.

 

W tym roku rusza druga edycja programu. Sukces pierwszej edycji został dostrzeżony i nagrodzony przez Komisję Europejską, poprzez prestiżową nagrodę -  European Digital Skills Award 2017, w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet, pokonując 247 projektów z 27 krajów Unii Europejskiej.

Nabór do Programu Mentoringowego ruszył już 8  marca br. Do udziału w nim zapraszamy studentki i absolwentki kierunków informatycznych z polskich uczelni technicznych oraz z wydziałów informatycznych uniwersytetów. Wyboru Mentora i rejestracji można dokonać na stronie: www.itforshe.pl.  W ramach programu dziewczyny rozwiną różnorodne umiejętności z zakresu: programowania, zarządzania projektami, planowania kariery zawodowej, czy też przywództwa. Wszystko to w ramach wyjątkowej, indywidualnej relacji z ekspertami z najlepszych firm IT. W wakacje studentki kierunków informatycznych zaprosimy do program wolontariatu, w ramach którego pojadą do małych miejscowości i uczyć tam będą w szkołach programowania i wiedzy technologicznej. W ramach programu 120 informatyczek z całej Polski pojedzie także na pełen inspiracji, zajęć technologicznych i energetycznego networkingu  obóz  Women in Tech Camp.

W tym roku zwieńczeniem programu IT for SHE będzie Women in Tech Summit 2018 -  największe w Europie spotkanie dla kobiet działających w obszarze nowych technologii na różnych szczeblach kariery zawodowej, liderek, innowatorek oraz studentek kierunków informatycznych z całej Polski. Konferencja ma na celu stworzenie platformy dla wymiany wiedzy technologicznej w IT, ma być miejscem inspiracji dla kobiet i dać im możliwość networkingu.

Organizatorem programu "IT for SHE" jest: Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Partnerami programu są: Cisco, Fundacja Kronenberga - Citi Handlowy, Ericsson, Goldman Sachs, Google, Intel, P&G, Samsung

 

Wiadomość utworzona: 17 kwietnia 2019 12:42, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 17 kwietnia 2019 13:09, wykonana przez: Bogusława Kubosz
16 kwietnia 2019
Absolwent Wydziału laureatem konkursu grupy FCA na najlepszą prace dyplomową!

Absolwent kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki mgr inż. Jakub Hyla znalazł się w gronie laureatów XX edycji konkursu o nagrodę grupy Fiat Chrysler Automobiles na najlepszą prace dyplomową.

Serdecznie Gratulujemy Panu Jakubowi Hyle a także Promotorowi nagrodzonej pracy magisterskiej: Analiza i przetwarzanie obrazów cyfrowych z wykorzystaniem systemów wbudowanych,  panu dr inż. Sebastianowi Budzanowi.

Uroczysta gala wręczenia dyplomów laureatom Konkursu odbyła się wczoraj, 15 kwietnia br.  w Sali Senatu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Ośrodka Badawczego Fiata w Turynie, przedstawiciele władz Uczelni – ze strony Politechniki Śląskiej Prorektor ds. Nauki i Rozwoju prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, oraz reprezentująca władzę Wydziału p. Prodziekan ds. Studenckich, dr inż. Katarzyna Mościńska. Na gali obecny był również promotor nagrodzonej pracy, dr inż. Sebastian Budzan.

 

 

Celem konkursu o nagrodę grupy Fiat Chrysler Automobiles na najlepsze prace dyplomowe i badawcze jest wspieranie młodych naukowców pasjonujących się przemysłem motoryzacyjnym i stosowanymi w nim nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Do konkursu mogły być zgłaszane prace inżynierskie, magisterskie, doktorskie i habilitacyjne z obszarów tematycznych powiązanych jak najściślej z tematami podanymi przez firmy grupy FCA działające w Polsce.


Konkurs jest realizowany na podstawie porozumienia o współpracy naukowo-technicznej pomiędzy Centrum Badawczym FIAT, grupą FCA oraz trzema uczelniami polskimi: Politechniką Warszawską, Politechniką Śląską oraz Akademią Techniczno-Humanistyczną Bielsko- Biała. Nagrody w konkursie są współfinansowane przez polskie spółki grupy FCA: FCA Poland S.A., FCA Powertrain Sp. z o.o., Magnetti Marelli, Teksid Iron Poland Sp z o.o.


 Więcej o konkursie: https://www.polsl.pl/Jednostki/RN3-BWZ/Strony/FIAT.aspx

 

Wiadomość utworzona: 16 kwietnia 2019 14:35, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 16 kwietnia 2019 15:17, wykonana przez: Bogusława Kubosz
1 kwietnia 2019
Ruszyła rejestracja na DPTO - cykl wykładów i warsztatów Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania !

Już dzisiaj (1 kwietnia ) rusza rejestracja na  DPTO - cykl wykładów i warsztatów Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania !

Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 10 kwietnia 2019 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. 

JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ?

Rejestracja na wydarzenie jest bezpłatna. Aby wziąć udział w DPTO, trzeba wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny na www.dpto.pl.

 

Wiążesz swoją zawodową przyszłość ze stanowiskiem programisty lub testera oprogramowania? Chcesz już teraz zajrzeć za kulisy pracy w rzeczywistych projektach IT i dobrze przygotować się do czekającej Cię rozmowy kwalifikacyjnej w wymarzonej firmie?

Weź udział w II bloku DPTO - cyklu wykładów i warsztatów Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania skierowanych do początkujących inżynierów IT!

Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 10 kwietnia 2019 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. 

W czasie wykładów dowiesz się m.in.: 
- Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej na stanowisko developerskie, 
- Jak wygląda codzienna praca w projekcie IT,
- Jak zapobiegać błędom w kodzie, 
- Jak rozpocząć pracę nad projektem Angularowym, 
- Dlaczego warto zajmować się tematem Data Processing.

Program wydarzenia: https://www.dpto.pl/#trainings/block-2/agenda

 

Aby wziąć udział w DPTO, wypełnij formularz rejestracyjny, dostępny na www.dpto.pl.

 

Zapraszamy!

 

Wiadomość utworzona: 1 kwietnia 2019 13:30, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 1 kwietnia 2019 13:34, wykonana przez: Bogusława Kubosz
20 marca 2019
Dzień Kół Naukowych na Wydziale AEI - 20.03.2019r.

W dniu dzisiejszym (20 marca 2019r.) odbył się na naszym Wydziale Dzień Studenckich Kół Naukowych (SKN), organizowany przez Samorząd Studencki Wydziału.

 

 

Studenci mieli okazję zapoznać się z działającymi w ramach wydziału kołami naukowymi :


Bioinformatyczne SKN,
SKN Industrum,
SKN Junior.NET PŚ,
SKN Grafiki, Wizji i Gier Komputerowych,
SKN Fusion, SKN „Control Engineers”,
SKN Wirtualnego latania vFly,

Poza interesującymi rozmowami, przybliżającymi działalność kół naukowych i projektów w ramach nich realizowanych, na zainteresowanych czekały słodkości, przekąski oraz wiele ciekawych nagród.

Mamy nadzieje, że nieprzekonani wcześniej studenci licznie zasilą teraz koła naukowe i rozpoczną swoją własną naukową, ale i studencką przygodę, bo jak można było się dzisiaj przekonać, naprawdę warto!

 

Wiadomość utworzona: 20 marca 2019 17:12, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 20 marca 2019 17:28, wykonana przez: Bogusława Kubosz
18 marca 2019
Forum Pracodawców AEI 2019 już w najbliższy czwartek 21.03.2019r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji wydarzenia Forum Pracodawców 2019  które odbędzie się już po raz siódmy na Wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki w dniu 21.03.2019r.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zaproponowaliśmy formę targów pracy połączoną ze spotkaniem panelowym, przeznaczonym dla środowiska akademickiego oraz biznesowego.

 

Harmonogram:

godz. 09:00 – 15:00  

 Prezentacje Pracodawców na przygotowanych stanowiskach

godz. 12:00 – 14:00             

Panel Dyskusyjny

 

Agenda

 

www.forumpracodawcow.aei.polsl.pl

Wiadomość utworzona: 15 marca 2019 15:08, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2019 12:26, wykonana przez: Bogusława Kubosz
8 marca 2019
Uroczysty finał ogólnopolskiego konkursu "Elektronika - by żyło się łatwiej"

Dnia 7 marca 2019r. w Instytucie Elektroniki Politechniki Śląskiej odbył się finał drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, automatyki, robotyki oraz informatyki pod hasłem "Elektronika - by żyło się łatwiej".

 

Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano 34 projekty zrealizowane indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych.

 

W konkursie wzięli udział uczniowie z całej Polski, między innymi z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Gniezna, Radomia, Legnicy, Lublina, Jeleniej Góry, Lubartowa, Jarosławia, Białogardu, Nowego Targu, Tarnowa i wielu innych miast, szczególnie leżących na południu Polski.

 

Tematyka projektów była niezwykle szeroka. Obejmowała między innymi elementy automatyki domowej, systemy nawadniania roślin i dokarmiania zwierząt, różnego typu systemy multimedialne, pomoce dla osób niepełnosprawnych, rowery elektryczne, elementy elektroniki samochodowej, roboty mobilne, różnego typu urządzenia warsztatowe np. obrabiarki, aplikacje na telefony komórkowe i pomoce dydaktyczne.

 

 

Komisja konkursowa zakwalifikowała do finału dziesięć projektów, które zostały zaprezentowane w Instytucie Elektroniki. Projekty oceniało Jury, w którym zasiedli między innymi dr Tomasz Rożek znany z programu Sonda, Dariusz Germanek z firmy SIEMENS, Piotr Zbysiński z firmy KAMAMI, Łukasz Pawlicki z firmy Mentor, a także pracownicy Instytutu Elektroniki. Po wysłuchaniu prezentacji jury ustaliło kolejność miejsc.

 

 

Pierwsze miejsce zajęli Artur Wardak i Michał Kopiński z Lublina za projekt zatytułowany "Autonomiczny system radiowęzłowy".

 

Drugie miejsce uzyskał projekt Wiktora Nowackiego z Poznania - Robot klasy SCARA „Mustang”

 

Trzecie miejsce zajęli Tomasz Szewczyk oraz Szymon Wojtek z Zabrza - autorzy projektu "Automatyczny system nawadniania z autonomicznym zasobem wody"

 

Autorzy pozostałych 7 projektów finałowych uzyskali status laureata konkursu oraz wyróżnienia I stopnia.

 

 Najbardziej wartościową nagrodą w konkursie było stypendium Dziekania Wydziału AEiI w wysokości 10x600zł, które otrzymał p. Szymon Wojtek, oraz dwa pozostałe stypendia, w wysokości 4000 zł dla p. Mateusza Trąbki oraz 3000 zł dla p. Kamila Sochackiego.

 

 

 

Pozostali laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe fundowane przez firmy SIEMENS, Mentor, KAMAMI oraz Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

 

Szkoły, z których wywodzą się laureaci otrzymały wyposażenie pracowni mechatroniki w postaci 6 sterowników programowalnych SIMATIC S7-1215 z oprogramowaniem ufundowane przez firmę SIEMENS.

 

Nauczyciele wszystkich laureatów otrzymali nagrody Prezydenta Miasta Żory oraz zaproszenie na dwudniowy kurs doskonalący z dziedziny sterowników przemysłowych i systemów wizualizacji organizowany przez firmę SIEMENS w Instytucie Elektroniki.

 

 

Werdykt Jury oraz wręczenie nagród poprzedziły przemówienia J.M. Rektora Politechniki Śląskiej, Prezydenta Żor, Prezesa KSSE, dyrektora Instytutu Elektroniki prof. dr. hab. inż. Dariusza Kani, a także prezentacja menadżera firmy SIEMENS Mirosława Kuligowskiego na temat kształcenia inżyniera przyszłości.

 

 

 

Po ogłoszeniu wyników konkursu przez sekretarza Jury dr. inż. Krzysztofa Bernackiego oraz wręczeniu nagród laureatom miała miejsce prezentacja wybranych projektów finałowych.

 

 

Prezentacje spotkały się z niezwykłym zainteresowaniem zgromadzonych osób o czym świadczyły żywe reakcje sali oraz ogromne brawa na zakończenie.

 

Jako ostatni głos zabrał Dyrektor instytutu Elektroniki dziękując sponsorom oraz organizatorom konkursu. Szczególne podziękowania skierował na ręce Pani Natalii Figiel, V-ce Prezes Fundacji Teano oraz dr. inż. Andrzeja Malchera, którzy koordynowali działalność pomiędzy uczestnikami, współorganizatorami i partnerami konkursu.

 

 

 

Galę zakończył koncert znakomitego żorskiego zespołu Są Stąd.

 

 

Wiadomość utworzona: 8 marca 2019 14:09, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 8 marca 2019 14:49, wykonana przez: Bogusława Kubosz
6 marca 2019
Środa (06.03.2019) wykład w ramach dnia z pracodawcą: Co to znaczy Cloud-Native? Firmy SAP Polska Sp. z.o.o.

 

Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy (środa, 06.03.2019r.) wykład w ramach dnia z pracodawcą: Co to znaczy Cloud-Native? Firmy SAP Polska Sp. z.o.o.

 

06.03.2019

Miejsce wykładu: AULA E, Wydział AEI, od godz. 16:00 – 17:30

Jednocześnie zapraszamy od godziny 11.00 na stoisko firmy na holu wydziału na parterze.

 

Cloud-Native określa nowoczesne podejście do wytwarzania oprogramowania z myślą o wdrożeniu w chmurze. Świat technologii związanych z cloud-native obejmuje ponad 600 projektów. Najpopularniejsze z nich to Kubernetes, Prometheus, Istio, NATS, Envoy czy Grafana. Podczas tego wykładu zobaczysz jak wykorzestać je we własnej aplikacji wraz z innymi usługami oferowanymi przez Google Cloud Platform i Microsoft Azure.

Zapraszamy na oficjalny profil inicjatywy "Hack Your Career" mającej na celu promowanie dobrych praktyk programowania. Celem inicjatywy jest pokazanie kontrastu oraz różnic pomiędzy teorią a praktyką za pomocą wykładów oraz ćwiczeń.

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/317466412448619/permalink/320457435482850/

 

Wiadomość utworzona: 6 marca 2019 13:57, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 6 marca 2019 14:01, wykonana przez: Bogusława Kubosz
1 marca 2019
Akredytacja dla Makrokierunku !

Z wielką przyjemnością informujemy, że Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT) udzieliła akredytacji dla Makrokierunku: Automatyka i Robotyka, Elektronika i Telekomunikacja i Informatyka (w j. ang.) prowadzonemu na naszym Wydziale!

Akredytacja została przyznana dla I i II stopnia studiów na okres 5 lat, czyli na lata akademickie od 2018/2019 do 2022/2023.

 

 

Decyzja w tej sprawie została podjęta na podstawie przedstawionych dokumentów akredytacyjnych oraz Raportu Zespołu Oceniającego na posiedzeniu plenarnym Komisji, które dobyło się  w Gliwicach w dniach 24 i 25 stycznia 2019 roku.

 

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych nadaje akre­dyto­wanym kierunkom europejski certyfikat jakości.

W skład Komisji wchodzą przedstawiciele 23 uczelni technicznych będących sygnatariuszami „Porozumienia KRPUT w sprawie zapewnienia jakości kształcenia” oraz jeden przedstawiciel KRPUT.

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT) jest komisją środowiskową działającą na rzecz podnoszenia jakości kształcenia polskich uczelni technicznych.

 

 

 

Akredytacja to proces, w którym określa się, czy program edukacyjny (uczelnia) spełnia ustanowione przez agendę akredytacyjną kryteria jakości, które gwarantują poziom kształcenia uznany za minimalny (czasami bardzo wysoki) poziom satysfakcjonujący. Efektem akredytacji jest opinia, czy program, bądź uczelnia, spełnia progowe standardy jakości (decyzja „tak-nie”). W toku akredytacji ocenia się cele kształcenia i ich realizację, porównując je do standardów. Pozytywny wynik akredytacji jest podawany do wiadomości publicznej przez zainteresowaną uczelnię.

 

Lista aktualnie akredytowanych kierunków dostępna jest na stronach Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych

 

Wiadomość utworzona: 1 marca 2019 14:47, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2019 14:54, wykonana przez: Bogusława Kubosz
1 marca 2019
Godziny Dziekańskie na Wydziale AEI w dniu 4 marca 2019 roku (poniedziałek) od godz. 10.00 do godz. 12.00

Na prośbę Samorządu Studenckiego Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki

 

Dziekan Wydziału

ogłasza godziny dziekańskie

 

w poniedziałek

4 marca 2019 roku

 

od godz. 10.00 do godz. 12.00

 

dla studentów wszystkich rodzajów i kierunków studiów realizowanych na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki

 

 

 

Ogłoszenie

Wiadomość utworzona: 1 marca 2019 14:09, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2019 14:13, wykonana przez: Bogusława Kubosz
1 marca 2019
Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości - 4 marca 2019!

Zapraszamy na Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości - które odbędą się 4 marca 2019 w  Hali "Nowa" Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ul. Kaszubska 28 w godz. 9.00 – 15.00

 Podczas wydarzenia spotkacie:


- Pracodawców,
- Instytucje wspierające własną działalność gospodarczą osób młodych
- Organizacje szkoleniowe i doradcze.
- Organizacje studenckie i koła naukowe, dzięki którym rozwijane są pasje naukowe i zdolności "miękkie" studentów.


Zapraszamy również na Strefę Doradczą - konsultacje CV i treningowe rozmowy kwalifikacyjne. Dyżur pełnił będzie też prawnik Państwowej Inspekcji Pracy.


Targi to warsztaty, sesja kreatywna i inne aktywności, których celem jest pokazanie jakie możliwości stwarza współczesny rynek pracy i podnoszenie waszych kompetencji by sprostać jego wymaganiom.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Unię Europejską.


Zapraszamy!

 

Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości

4 marca 2019­­­­­­­­­­                                      

Hala "Nowa" Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach,

ul. Kaszubska 28 godz. 9.00 – 15.00

 

 

Więcej:

 

Strona internetowa: www.targipracy.polsl.pl

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/307518423471864

 

 

Wiadomość utworzona: 1 marca 2019 13:42, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2019 13:44, wykonana przez: Bogusława Kubosz
21 lutego 2019
DemoDay, czyli prezentacja przyszłych START'upów już 26 lutego!

DemoDay jest podsumowaniem warsztatów organizowanych w ramach projektu STARTER, skierowanych do osób, które chcą założyć swój własny START'up. W trakcie wydarzenia wszystkie zespoły, które brały udział w warsztatach zaprezentują swoje pomysły w formie krótkiego pitcha biznesowego, przed komisją konkursową i widownią. W ramach wydarzenia rozstrzygnięcie konkursu przez Jury oraz przyznanie nagród.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, doktorantów i pracowników do obejrzenia wyników pracy nad pomysłami młodych talentów Politechniki Śląskiej!

 

formularz rejestracyjny

 

 

Zespoły nie muszą się rejestrować, proszone są jedynie o potwierdzenie udziału i wskazanie czy zespół prezentuje się razem czy ktoś zdecydował, że będzie prezentował sam (z zespołów 2 os). 

 

Więcej:

http://waste.polsl.pl/new_www/pl,1,490,STARTER.html

 

Zapraszamy tuż po przerwie międzysemestralnej:

 

26.02.2019 r. godz. 15:00, sala B200,

 przy ul. Konarskiego 20 w Gliwicach (Wydział IŚiE).

 

Formularz rejestracyjny na wydarzenie: Link

 

Wiadomość utworzona: 21 lutego 2019 14:42, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2019 14:44, wykonana przez: Bogusława Kubosz
21 lutego 2019
Konkurs na krótki film ukazujący studenckie klimaty Gliwic. Zgłoszenia tylko do 25 lutego!

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu: Gliwice-miasto nauki.

 

Studenci, którzy chcą wziąć udział w konkursie, mają za zadanie nakręcić krótki film, interpretując hasło „Gliwice-miasto nauki”. Można to zrobić w dowolnej technice i gatunku oraz za pomocą dowolnego sprzętu.

 Szczegóły konkursu w regulaminie na www.edual.pl

 

 

 

Ostateczny termin  zgłaszania prac to 25 lutego 2019r.

 

 

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w dniu 4 marca 2019r., podczas Konferencji EDUAL.

 

Zwycięzcom Konkursu zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

 

I miejsce – Kamera sportowa

II miejsce – Kamera sportowa

III – Zegarek z wbudowaną kamerą

 

 

Regulamin konkursu


 

Wiadomość utworzona: 21 lutego 2019 12:22, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2019 14:35, wykonana przez: Bogusława Kubosz
29 stycznia 2019
Nabór na interdyscyplinarny kierunek NANOTECHNOLOGIA

Trwa rekrutacja na  interdyscyplinarny kierunek

 

NANOTECHNOLOGIA  

 

studia 2-go stopnia o profilu ogólnoakademickim.

 

 

 

Kierunek jest realizowany przez siedem Wydziałów Politechniki Śląskiej:

 

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki

Wydział Chemiczny

Wydział Elektryczny

Instytut Fizyki

Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki

Wydział Mechaniczny Technologiczny

 

Broszura informacyjna

 

Więcej informacji na: www.mt.polsl.pl/aktualnosci/

 

Rekrutacja na kierunek prowadzona na Wydziale Mechanicznym Technologicznym:

https://rekrutacja.polsl.pl/kierunek/rmt_nano_stii/

 

Harmonogram rekrutacji: https://rekrutacja.polsl.pl/…/…/2018/05/pozostale_zimowa.pdf

http://mt.polsl.pl/nabor-na-interdyscyplinarny-kierunek-na…/

 

Wiadomość utworzona: 29 stycznia 2019 13:02, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 29 stycznia 2019 13:08, wykonana przez: Bogusława Kubosz
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Aktualności Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki