18 marca 2019
Forum Pracodawców AEI 2019 już w najbliższy czwartek 21.03.2019r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji wydarzenia Forum Pracodawców 2019  które odbędzie się już po raz siódmy na Wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki w dniu 21.03.2019r.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zaproponowaliśmy formę targów pracy połączoną ze spotkaniem panelowym, przeznaczonym dla środowiska akademickiego oraz biznesowego.

 

Harmonogram:

godz. 09:00 – 15:00  

 Prezentacje Pracodawców na przygotowanych stanowiskach

godz. 12:00 – 14:00             

Panel Dyskusyjny

 

Agenda

 

www.forumpracodawcow.aei.polsl.pl

Wiadomość utworzona: 15 marca 2019 15:08, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2019 12:26, wykonana przez: Bogusława Kubosz
8 marca 2019
Uroczysty finał ogólnopolskiego konkursu "Elektronika - by żyło się łatwiej"

Dnia 7 marca 2019r. w Instytucie Elektroniki Politechniki Śląskiej odbył się finał drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, automatyki, robotyki oraz informatyki pod hasłem "Elektronika - by żyło się łatwiej".

 

Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano 34 projekty zrealizowane indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych.

 

W konkursie wzięli udział uczniowie z całej Polski, między innymi z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Gniezna, Radomia, Legnicy, Lublina, Jeleniej Góry, Lubartowa, Jarosławia, Białogardu, Nowego Targu, Tarnowa i wielu innych miast, szczególnie leżących na południu Polski.

 

Tematyka projektów była niezwykle szeroka. Obejmowała między innymi elementy automatyki domowej, systemy nawadniania roślin i dokarmiania zwierząt, różnego typu systemy multimedialne, pomoce dla osób niepełnosprawnych, rowery elektryczne, elementy elektroniki samochodowej, roboty mobilne, różnego typu urządzenia warsztatowe np. obrabiarki, aplikacje na telefony komórkowe i pomoce dydaktyczne.

 

 

Komisja konkursowa zakwalifikowała do finału dziesięć projektów, które zostały zaprezentowane w Instytucie Elektroniki. Projekty oceniało Jury, w którym zasiedli między innymi dr Tomasz Rożek znany z programu Sonda, Dariusz Germanek z firmy SIEMENS, Piotr Zbysiński z firmy KAMAMI, Łukasz Pawlicki z firmy Mentor, a także pracownicy Instytutu Elektroniki. Po wysłuchaniu prezentacji jury ustaliło kolejność miejsc.

 

 

Pierwsze miejsce zajęli Artur Wardak i Michał Kopiński z Lublina za projekt zatytułowany "Autonomiczny system radiowęzłowy".

 

Drugie miejsce uzyskał projekt Wiktora Nowackiego z Poznania - Robot klasy SCARA „Mustang”

 

Trzecie miejsce zajęli Tomasz Szewczyk oraz Szymon Wojtek z Zabrza - autorzy projektu "Automatyczny system nawadniania z autonomicznym zasobem wody"

 

Autorzy pozostałych 7 projektów finałowych uzyskali status laureata konkursu oraz wyróżnienia I stopnia.

 

 Najbardziej wartościową nagrodą w konkursie było stypendium Dziekania Wydziału AEiI w wysokości 10x600zł, które otrzymał p. Szymon Wojtek, oraz dwa pozostałe stypendia, w wysokości 4000 zł dla p. Mateusza Trąbki oraz 3000 zł dla p. Kamila Sochackiego.

 

 

 

Pozostali laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe fundowane przez firmy SIEMENS, Mentor, KAMAMI oraz Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

 

Szkoły, z których wywodzą się laureaci otrzymały wyposażenie pracowni mechatroniki w postaci 6 sterowników programowalnych SIMATIC S7-1215 z oprogramowaniem ufundowane przez firmę SIEMENS.

 

Nauczyciele wszystkich laureatów otrzymali nagrody Prezydenta Miasta Żory oraz zaproszenie na dwudniowy kurs doskonalący z dziedziny sterowników przemysłowych i systemów wizualizacji organizowany przez firmę SIEMENS w Instytucie Elektroniki.

 

 

Werdykt Jury oraz wręczenie nagród poprzedziły przemówienia J.M. Rektora Politechniki Śląskiej, Prezydenta Żor, Prezesa KSSE, dyrektora Instytutu Elektroniki prof. dr. hab. inż. Dariusza Kani, a także prezentacja menadżera firmy SIEMENS Mirosława Kuligowskiego na temat kształcenia inżyniera przyszłości.

 

 

 

Po ogłoszeniu wyników konkursu przez sekretarza Jury dr. inż. Krzysztofa Bernackiego oraz wręczeniu nagród laureatom miała miejsce prezentacja wybranych projektów finałowych.

 

 

Prezentacje spotkały się z niezwykłym zainteresowaniem zgromadzonych osób o czym świadczyły żywe reakcje sali oraz ogromne brawa na zakończenie.

 

Jako ostatni głos zabrał Dyrektor instytutu Elektroniki dziękując sponsorom oraz organizatorom konkursu. Szczególne podziękowania skierował na ręce Pani Natalii Figiel, V-ce Prezes Fundacji Teano oraz dr. inż. Andrzeja Malchera, którzy koordynowali działalność pomiędzy uczestnikami, współorganizatorami i partnerami konkursu.

 

 

 

Galę zakończył koncert znakomitego żorskiego zespołu Są Stąd.

 

 

Wiadomość utworzona: 8 marca 2019 14:09, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 8 marca 2019 14:49, wykonana przez: Bogusława Kubosz
6 marca 2019
Środa (06.03.2019) wykład w ramach dnia z pracodawcą: Co to znaczy Cloud-Native? Firmy SAP Polska Sp. z.o.o.

 

Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy (środa, 06.03.2019r.) wykład w ramach dnia z pracodawcą: Co to znaczy Cloud-Native? Firmy SAP Polska Sp. z.o.o.

 

06.03.2019

Miejsce wykładu: AULA E, Wydział AEI, od godz. 16:00 – 17:30

Jednocześnie zapraszamy od godziny 11.00 na stoisko firmy na holu wydziału na parterze.

 

Cloud-Native określa nowoczesne podejście do wytwarzania oprogramowania z myślą o wdrożeniu w chmurze. Świat technologii związanych z cloud-native obejmuje ponad 600 projektów. Najpopularniejsze z nich to Kubernetes, Prometheus, Istio, NATS, Envoy czy Grafana. Podczas tego wykładu zobaczysz jak wykorzestać je we własnej aplikacji wraz z innymi usługami oferowanymi przez Google Cloud Platform i Microsoft Azure.

Zapraszamy na oficjalny profil inicjatywy "Hack Your Career" mającej na celu promowanie dobrych praktyk programowania. Celem inicjatywy jest pokazanie kontrastu oraz różnic pomiędzy teorią a praktyką za pomocą wykładów oraz ćwiczeń.

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/317466412448619/permalink/320457435482850/

 

Wiadomość utworzona: 6 marca 2019 13:57, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 6 marca 2019 14:01, wykonana przez: Bogusława Kubosz
1 marca 2019
Akredytacja dla Makrokierunku !

Z wielką przyjemnością informujemy, że Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT) udzieliła akredytacji dla Makrokierunku: Automatyka i Robotyka, Elektronika i Telekomunikacja i Informatyka (w j. ang.) prowadzonemu na naszym Wydziale!

Akredytacja została przyznana dla I i II stopnia studiów na okres 5 lat, czyli na lata akademickie od 2018/2019 do 2022/2023.

 

 

Decyzja w tej sprawie została podjęta na podstawie przedstawionych dokumentów akredytacyjnych oraz Raportu Zespołu Oceniającego na posiedzeniu plenarnym Komisji, które dobyło się  w Gliwicach w dniach 24 i 25 stycznia 2019 roku.

 

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych nadaje akre­dyto­wanym kierunkom europejski certyfikat jakości.

W skład Komisji wchodzą przedstawiciele 23 uczelni technicznych będących sygnatariuszami „Porozumienia KRPUT w sprawie zapewnienia jakości kształcenia” oraz jeden przedstawiciel KRPUT.

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT) jest komisją środowiskową działającą na rzecz podnoszenia jakości kształcenia polskich uczelni technicznych.

 

 

 

Akredytacja to proces, w którym określa się, czy program edukacyjny (uczelnia) spełnia ustanowione przez agendę akredytacyjną kryteria jakości, które gwarantują poziom kształcenia uznany za minimalny (czasami bardzo wysoki) poziom satysfakcjonujący. Efektem akredytacji jest opinia, czy program, bądź uczelnia, spełnia progowe standardy jakości (decyzja „tak-nie”). W toku akredytacji ocenia się cele kształcenia i ich realizację, porównując je do standardów. Pozytywny wynik akredytacji jest podawany do wiadomości publicznej przez zainteresowaną uczelnię.

 

Lista aktualnie akredytowanych kierunków dostępna jest na stronach Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych

 

Wiadomość utworzona: 1 marca 2019 14:47, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2019 14:54, wykonana przez: Bogusława Kubosz
1 marca 2019
Godziny Dziekańskie na Wydziale AEI w dniu 4 marca 2019 roku (poniedziałek) od godz. 10.00 do godz. 12.00

Na prośbę Samorządu Studenckiego Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki

 

Dziekan Wydziału

ogłasza godziny dziekańskie

 

w poniedziałek

4 marca 2019 roku

 

od godz. 10.00 do godz. 12.00

 

dla studentów wszystkich rodzajów i kierunków studiów realizowanych na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki

 

 

 

Ogłoszenie

Wiadomość utworzona: 1 marca 2019 14:09, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2019 14:13, wykonana przez: Bogusława Kubosz
1 marca 2019
Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości - 4 marca 2019!

Zapraszamy na Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości - które odbędą się 4 marca 2019 w  Hali "Nowa" Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ul. Kaszubska 28 w godz. 9.00 – 15.00

 Podczas wydarzenia spotkacie:


- Pracodawców,
- Instytucje wspierające własną działalność gospodarczą osób młodych
- Organizacje szkoleniowe i doradcze.
- Organizacje studenckie i koła naukowe, dzięki którym rozwijane są pasje naukowe i zdolności "miękkie" studentów.


Zapraszamy również na Strefę Doradczą - konsultacje CV i treningowe rozmowy kwalifikacyjne. Dyżur pełnił będzie też prawnik Państwowej Inspekcji Pracy.


Targi to warsztaty, sesja kreatywna i inne aktywności, których celem jest pokazanie jakie możliwości stwarza współczesny rynek pracy i podnoszenie waszych kompetencji by sprostać jego wymaganiom.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Unię Europejską.


Zapraszamy!

 

Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości

4 marca 2019­­­­­­­­­­                                      

Hala "Nowa" Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach,

ul. Kaszubska 28 godz. 9.00 – 15.00

 

 

Więcej:

 

Strona internetowa: www.targipracy.polsl.pl

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/307518423471864

 

 

Wiadomość utworzona: 1 marca 2019 13:42, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2019 13:44, wykonana przez: Bogusława Kubosz
21 lutego 2019
DemoDay, czyli prezentacja przyszłych START'upów już 26 lutego!

DemoDay jest podsumowaniem warsztatów organizowanych w ramach projektu STARTER, skierowanych do osób, które chcą założyć swój własny START'up. W trakcie wydarzenia wszystkie zespoły, które brały udział w warsztatach zaprezentują swoje pomysły w formie krótkiego pitcha biznesowego, przed komisją konkursową i widownią. W ramach wydarzenia rozstrzygnięcie konkursu przez Jury oraz przyznanie nagród.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, doktorantów i pracowników do obejrzenia wyników pracy nad pomysłami młodych talentów Politechniki Śląskiej!

 

formularz rejestracyjny

 

 

Zespoły nie muszą się rejestrować, proszone są jedynie o potwierdzenie udziału i wskazanie czy zespół prezentuje się razem czy ktoś zdecydował, że będzie prezentował sam (z zespołów 2 os). 

 

Więcej:

http://waste.polsl.pl/new_www/pl,1,490,STARTER.html

 

Zapraszamy tuż po przerwie międzysemestralnej:

 

26.02.2019 r. godz. 15:00, sala B200,

 przy ul. Konarskiego 20 w Gliwicach (Wydział IŚiE).

 

Formularz rejestracyjny na wydarzenie: Link

 

Wiadomość utworzona: 21 lutego 2019 14:42, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2019 14:44, wykonana przez: Bogusława Kubosz
21 lutego 2019
Konkurs na krótki film ukazujący studenckie klimaty Gliwic. Zgłoszenia tylko do 25 lutego!

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu: Gliwice-miasto nauki.

 

Studenci, którzy chcą wziąć udział w konkursie, mają za zadanie nakręcić krótki film, interpretując hasło „Gliwice-miasto nauki”. Można to zrobić w dowolnej technice i gatunku oraz za pomocą dowolnego sprzętu.

 Szczegóły konkursu w regulaminie na www.edual.pl

 

 

 

Ostateczny termin  zgłaszania prac to 25 lutego 2019r.

 

 

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w dniu 4 marca 2019r., podczas Konferencji EDUAL.

 

Zwycięzcom Konkursu zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

 

I miejsce – Kamera sportowa

II miejsce – Kamera sportowa

III – Zegarek z wbudowaną kamerą

 

 

Regulamin konkursu


 

Wiadomość utworzona: 21 lutego 2019 12:22, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2019 14:35, wykonana przez: Bogusława Kubosz
29 stycznia 2019
Nabór na interdyscyplinarny kierunek NANOTECHNOLOGIA

Trwa rekrutacja na  interdyscyplinarny kierunek

 

NANOTECHNOLOGIA  

 

studia 2-go stopnia o profilu ogólnoakademickim.

 

 

 

Kierunek jest realizowany przez siedem Wydziałów Politechniki Śląskiej:

 

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki

Wydział Chemiczny

Wydział Elektryczny

Instytut Fizyki

Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki

Wydział Mechaniczny Technologiczny

 

Broszura informacyjna

 

Więcej informacji na: www.mt.polsl.pl/aktualnosci/

 

Rekrutacja na kierunek prowadzona na Wydziale Mechanicznym Technologicznym:

https://rekrutacja.polsl.pl/kierunek/rmt_nano_stii/

 

Harmonogram rekrutacji: https://rekrutacja.polsl.pl/…/…/2018/05/pozostale_zimowa.pdf

http://mt.polsl.pl/nabor-na-interdyscyplinarny-kierunek-na…/

 

Wiadomość utworzona: 29 stycznia 2019 13:02, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 29 stycznia 2019 13:08, wykonana przez: Bogusława Kubosz
15 stycznia 2019
AI Meetup – Skytalks na naszym Wydziale już w środę 16.01.2019r.

AI Meetup – Skytalks  to cykl anglojęzycznych spotkań poświęconych sztucznej inteligencji, które odbędzie się  już w najbliższą środę - 16.01.2019r. na naszym Wydziale.

 

Prelegenci:

1. Karthik Muthuswamy (https://www.linkedin.com/in/karthikmswamy/)
ML Researcher at SAP, Google Developer Expert for Machine Learning

2. Jair Ribeiro (
https://www.linkedin.com/in/jairribeiro/)
Senior Artificial Intelligence Business Analyst, Volvo Group

3. Andrew Morgan (
https://www.linkedin.com/in/andrew-morgan-8590b22/)
Director, Head of Data Services, Aon Centre for Innovation and Analytics, London, Dublin and Krakow. Former Senior Technologist & Solutions Architect @ Thomson Reuters, London, UK.

4. Arek Flinik (
https://www.linkedin.com/in/arekflinik/)
CTO & Co-founder at Lekta.ai, Cracow


Serdecznie Zapraszamy!

Więcej informacji oraz rejestracja na wydarzenie https://www.facebook.com/events/463037840894819/

 

Wiadomość utworzona: 15 stycznia 2019 15:01, autor: Bogusława Kubosz
7 stycznia 2019
Zapraszamy do udziału w Rockwell Automation C++ Challenge!

Pasjonujesz się programowaniem? C++ nie ma przed Tobą tajemnic? Świetnie się składa, właśnie ruszyło pierwsze wyzwanie kodu organizowane przez @Rockwell Automation - Rockwell Automation C++ Challenge!

 

Chcesz wygrać atrakcyjne nagrody o łącznej puli 17 000 zł (brutto), zaprezentować swoje umiejętności i rozpocząć nową ścieżkę kariery z największym na świecie producentem rozwiązań informatycznych dla automatyki przemysłowej?

Dołącz do 21 lutego, pokaż swój talent i zostań najlepszym z najlepszych! Rejestracja, regulamin i szczegóły: http://bit.ly/2Qndjsu

 

 

Wiadomość utworzona: 7 stycznia 2019 14:51, autor: Bogusława Kubosz
4 stycznia 2019
Jak zbudować w Polsce startup technologiczny i co robić żeby nie przepadł w Dolinie Krzemowej? Zapraszamy na spotkanie 10 stycznia w siedzibie AIP.

 

Cyberus Labs” jest to firma (start-up), która dostarcza rozwiązania w dziedzinie cyber bezpieczeństwa i celem jej jest eliminowanie źródła cyber zagrożeń, a nie jedynie reakcja na nie. Łączy technologię zaprojektowaną w Dolinie Krzemowej i umiejętności polskich inżynierów.

 

System Cyberus Key firmy Cyberus Labs miał światową premierę w lutym 2017 roku podczas Mobile World Congress w Barcelonie, po tym jak został wybrany spośród niemal tysiąca firm z całego świata do akceleratora Startup Bootcamp Barcelona, który był poświęcony big data i IoT. Firma Cyberus Labs została wybrana, jako jedyna firma z obszaru cyber bezpieczeństwa do udziału w Startup Collider organizowanego przez PwC w Polsce.

 

10 stycznia (czwartek) o godz. 14.00 w siedzibie AIP (Gliwice, ul. Banacha 7) odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy, który poprowadzi Pan Marek Ostafil (COO firmy).

 

W trakcie spotkania będzie można uzyskać informacje dotyczące powadzenia międzynarodowego biznesu, pozyskiwania środków unijnych oraz zapoznać się ofertą technologiczną firmy wobec zagrożeń w zakresie cyber bezpieczeństwa dla IoT.

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy pod adresem: aip@polsl.pl.

Szczegółowe informacje na stronie:

www.aip.polsl.pl

oraz

https://www.facebook.com/AIPPolitechnikiSlaskiej/.

 

 

Serdecznie zapraszamy !

Wiadomość utworzona: 4 stycznia 2019 11:32, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2019 11:37, wykonana przez: Bogusława Kubosz
21 grudnia 2018
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim Pracownikom oraz Studentom Wydziału Automatyki, Elektroniki
i Informatyki życzenia pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym 2019 Roku.

 

 

Dziekan Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki

    Prof. dr hab. inż. Adam Czornik

 

 

 

 

 

 

Wiadomość utworzona: 21 grudnia 2018 13:44, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 21 grudnia 2018 13:49, wykonana przez: Bogusława Kubosz
21 grudnia 2018
Nasi studenci Laureatami stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019!

Miło nam poinformować, że nasi studenci p. Agata Raczyńska (studentka IV roku studiów pierwszego stopnia na kierunku biotechnologia) oraz p. Robert Nawrath ( student studiów drugiego stopnia na kierunku elektronika i telekomunikacja), zostali laureatami stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019!

 

Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przyznał 656 stypendiów studentom i 82 stypendia doktorantom. Kandydatury studentów i doktorantów z całej Polski ocenił zespół ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki.

 

Więcej o stypendiach i pełna lista stypendystów na stronach Ministerstwa.

Wiadomość utworzona: 21 grudnia 2018 13:00, autor: Bogusława Kubosz
Ostatnia modyfikacja: 21 grudnia 2018 13:04, wykonana przez: Bogusława Kubosz
17 grudnia 2018
Ruszyły zapisy do prestiżowego Programu Corporate Readiness Certificate (CRC) !

Biuro Karier Studenckich wspólnie z Accenture, IBM oraz ING Tech Poland zapraszają do udziału w VI edycji programu nauczania dla studentów Corporate Readiness Certificate (CRC). Program to wyjątkowa okazja, aby zdobyć dodatkową, specjalistyczną wiedzę z zakresu IT oraz systemów zarządzania pracy w dużych przedsiębiorstwach, poznać nowe obszary działalności biznesowej, aby w rezultacie zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

 

Opis programu oraz szczegóły rekrutacji dostępne pod linkiem: https://bit.ly/2En8pJU

Wiadomość utworzona: 17 grudnia 2018 09:30, autor: Bogusława Kubosz
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Aktualności Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki