18 stycznia 2021
Konsul Generalny Republiki Kirgiskiej w Polsce Janusz Jacek Krzywoszyński z wizytą na Wydziale.

Celem wizyty było otwarcie wystawy fotograficznej „Mój Kirgistan”. Konsula przyjął Dziekan prof. Klaudiusz Fross. W otwarciu uczestniczyli Prodziekani. Walka z pandemią ogranicza ilość osób w spotkaniach (wernisażach), natomiast nie jest to powód do braku podejmowania inicjatyw popularyzujących Nasz dorobek. Na szczęście tych działań nie brakuje na Wydziale. Wystawę zorganizowano w Galerii Hol Wydziału oraz w VG Wirtualnej galerii na www.polsl.pl (WA).

Organizatorzy, kuratorzy wystawy:
Honorowy Konsul Generalny Republiki Kirgiskiej w Polsce – Janusz Jacek Krzywoszyński
Dziekan Wydziału Architektury PŚ – dr hab. inż. arch. Klaudiusz Fross, prof. PŚ

Uczestnicy wystawy - studenci architektury Narodowego Kirgiskiego Uniwersytetu Budownictwa, Transportu i Architektury: Анарботоев Эржан, Арстанбеков Медет, Турунов Бекболсун, Мамазакиров Элдос, Таев Омурбек, Беби Арстанбекова, Erik Anarbotoev, Saikal Kobogonova, Мирбек Садырбеков, Нурдинов Нурмат Нурдинович, Aрслан Болотбеков

Pandemia przerwała czasowo możliwości wyjazdów studialnych, naukowych, dydaktycznych, artystycznych do Kirgistanu. W tym okresie staramy się podtrzymać współpracę wspólnymi wydarzeniami on-line. Taką okazją jest konkurs i wystawa fotografii Mój Kirgistan zorganizowana dla studentów architektury. Jeżeli tylko będzie taka możliwość mam nadzieję, że wzajemne kontakty się ożywią. Myślę, że Kirgistan może stanowić ciekawe pole dla badaczy architektury interesujących się kulturą tego regionu świata.

Klaudiusz Fross
Dziekan