21 grudnia 2020
„Mój Kirgistan” - WYSTAWA I WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO DLA STUDENTÓW ARCHITEKTURY

W Galerii Hol Wydziału oraz w VG Wirtualnej galerii na www.polsl.pl (WA) pojawia się nowa wystawa pokonkursowa organizowana w trybie zdalnym dla studentów architektury Narodowego Kirgiskiego Uniwersytetu Budownictwa, Transportu i Architektury.

Organizatorzy, patronat konkursu, kuratorzy wystawy:
Honorowy Konsul Generalny Republiki Kirgiskiej w Polsce – Janusz Jacek Krzywoszyński,
Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej – dr hab. inż. arch. Klaudiusz Fross, prof. PŚ,

Finisaż wystawy planowany na styczeń / luty 2021

Uczestnicy konkursu i wystawy w galerii WA – studenci architektury z Kirgistanu:

Анарботоев Эржан, Арстанбеков Медет, Турунов Бекболсун, Мамазакиров Элдос, Таев Омурбек, Беби Арстанбекова, Erik Anarbotoev, Saikal Kobogonova, Мирбек Садырбеков, Нурдинов Нурмат Нурдинович, Aрслан Болотбеков

Nagroda główna – pobyt w Polsce na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach
(w okresie wakacji po zakończeniu epidemii COVID-19) dla:

Анарботоев Эржан

Wyróżnienia – dyplomy, nagrody rzeczowe, dla:
Арстанбеков Медет
Турунов Бекболсун
Мамазакиров Элдос
Беби Арстанбекова
Мирбек Садырбеков
Нурдинов Нурмат Нурдинович

Konkurs jest kolejnym krokiem do nawiązania współpracy. Pandemia przerwała czasowo możliwości wyjazdów studialnych, naukowych, dydaktycznych, artystycznych do Kirgistanu. W tym okresie staramy się podtrzymać współpracę wspólnymi wydarzeniami on-line. Taką okazją jest konkurs i wystawa fotografii Mój Kirgistan zorganizowana dla studentów architektury. Jeżeli tylko będzie taka możliwość mam nadzieję, że wzajemne kontakty się ożywią. Myślę, że Kirgistan może stanowić ciekawe pole dla badaczy architektury interesujących się kulturą tego regionu świata.

Klaudiusz Fross
Dziekan