14 grudnia 2020
Dyplom magisterski PROJEKT KONCEPCYJNY ZRÓWNOWAŻONEJ WIOSKI KOBIET W AFGANISTANIE

autorstwa mgr inż. arch. Katarzyny Skibińskiej, pod opieką promotorską Tomasza Wagnera prof. PS, uzyskał w międzynarodowym konkursie Resile - Resilience Center for the widows of Afghanistan wyróżnienie honorowe. Celem projektu było zaprojektowanie wioski, która zapewni miejsce zamieszkania, pracy i edukacji dla owdowiałych kobiet z dziećmi w Afganistanie. Kobiety te po utracie męża, a dzieci ojca, straciły dotychczasowe miejsce zamieszkania oraz środki do życia. Projektowany kompleks swoimi założeniami projektowymi ma odpowiadać na potrzeby użytkowników, wpisać się w otoczenie i jednocześnie być przykładem architektury zrównoważonej, przyjaznej środowisku, a także umożliwić mieszkańcom samowystarczalność. Równocześnie wioska ma przywrócić kobietom ich utraconą tożsamość wskutek wydarzeń wojennych, traumy, dyskryminacji oraz utraty wszystkiego, co dotychczas posiadały.

(wszystkie plansze dostępne pod linkiem organizatorów konkursu)

Komunikat zawiera załączniki127814260_1045398962579055_8410382592309606328_o.jpg

Wiadomość utworzona: 14 grudnia 2020 08:38, autor: Mirosław Rogula
Ostatnia modyfikacja: 14 grudnia 2020 08:40, wykonana przez: Mirosław Rogula