5 października 2020
Salon Genius Loci 2020 z Ministrem MNiSW

W dniach 27-29 września br. w Szklarskiej Porębie odbyła się druga edycja Salonu Kultury, Nauki i Biznesu Genius Loci pod patronatem MNiSW. Wydarzenie zaszczycił osobiście Minister Wojciech Murdzek, który czynnie uczestniczył w sesjach przez dwa kolejne dni. Gośćmi byli: Marszałek Woj. Dolnośląskiego, Wice-przewodniczący Sejmiku Samorządu woj. Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski, Burmistrz Szklarskiej Poręby, Dyrektor NCBIR, Kanclerz Dolnośląskiej Loży Biznes Center Club. Uczestnikami Salonu byli m.in. rektorzy uczelni wyższych, nauczyciele akademiccy, naukowcy, wynalazcy, twórcy, artyści rzeźbiarze, architekci, budowlańcy, przedstawiciele biznesu, popularyzatorzy nauki. Dziekan prof. Klaudiusz Fross był moderatorem pierwszego panelu odkrywcy (27 września) oraz wspólnie z dr Jackiem Grzelakiem Dnia Architekta (29 września). Jednocześnie Dziekan Fross Wygłosił wykład wprowadzający pt.: Tendencje we współczesnej architekturze – Dubaj – Singapur – Londyn – Tokyo – Wenecja – Sydney – Gliwice – „Bezpieczna podróż”. Wyzwania stojące przed architekturą przyszłości. Głównym organizatorem był partner Wydziału art. plast. Konrad Tomaszewski. Wydział Architektury był współorganizatorem merytorycznym Salonu.

Warto przypomnieć, że Wydział aktywnie uczestniczył w ubiegłorocznej edycji Salonu w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach (Jelenia Góra) z wystawą - Polski Samochód Elektryczny i Pracownia Mebla. Tegoroczne wydarzenie zgromadziło wielu wybitnych naukowców, twórców, polityków, przedstawicieli biznesu. Było to miejsce, w którym nie zabrakło Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Cenne były dyskusje prowadzone z ministrem MNiSW Wojciechem Murdzkiem nt. przyszłości szkolnictwa wyższego, wspierania polskich wynalazców i twórców na etapie wdrażania pomysłów. Szczególne podziękowania kieruję do głównego organizatora art. plast. Konrada Tomaszewskiego.

Klaudiusz Fross
Dziekan

Komunikat zawiera załącznikiSalon Genius Loci 2020.jpg

Wiadomość utworzona: 5 października 2020 08:33, autor: Mirosław Rogula