5 października 2020
Dzień Architekta na Salonie Genius Loci 2020.

W dniu 29 września br. w Szklarskiej Porębie podczas Salonu Kultury, Nauki i Biznesu Genius Loci odbył się Dzień Architekta. Sesję prowadzili Dziekan prof. Klaudiusz Fross i dr Jacek Grzelak. Z referatami wystąpili: prof. Klaudiusz Fross, arch. Katarzyna Downarowicz, arch. Maciej Łobos, arch. Mariusz Tenczyński, arch. Iwona Wilczek, arch. Dorota Szlachcic, art. plast. Mirosław Struzik, art. rzeźb. Konrad Tomaszewski, dr inż. Jacek Grzelak. Wystąpili również przedstawiciele Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Odnawialnej Energii oraz marki oświetleniowej Lange. Tematem przewodnim były: wyzwania stojące przed architekturą przyszłości oraz potrzeby użytkownika przyszłości. Wydział Architektury był współorganizatorem merytorycznym Salonu 2020.

Na Salonie pojawili się wybitni artyści, twórcy i architekci, m.in. prof. Ewa Kuryłowicz z Politechniki Warszawskiej - projektantka prefabrykowanej i składanej na miejscu stacji badawczej na Antarktydzie; arch. Dorota Szlachcic - projektantka fantastycznych oceanariów, w tym we wrocławskim ZOO; art. plast. Mirosław Struzik – autor zachwycających Bubble Foret Nicea i Dandelions Dubaj; art. rzeźb. Konrad Tomaszewski – autor rzeźb w szkle i kinetycznych oraz „Zaczarowanego Ogrodu”. Dzięki wymienionym twórcom Salon stał się ważnym miejscem wymiany poglądów nt. przyszłości architektury i potrzeb człowieka.

Klaudiusz Fross
Dziekan

Komunikat zawiera załącznikiArchitekci na Salonie 2020.jpg

Wiadomość utworzona: 5 października 2020 08:29, autor: Mirosław Rogula