7 września 2020
XIII Śląskie Seminarium Budowlane.

W dniach 3-4 września 2020 w Ustroniu dziekan Wydziału prof. Klaudiusz Fross aktywnie uczestniczył w corocznym Seminarium Budowlanym organizowanym przez Śląska Izbę Budownictwa. Seminarium otworzył prezydent ŚIB Mariusz Czyszek członek Naszej Rady Dziekańskiej. Dziekan Klaudiusz Fross zabrał głos ws. założeń programowych XII Śląskiego Forum Nieruchomości, Budownictwa, Nieruchomości 2021 przedstawiając propozycję tematu przewodniego oraz podtematów i istotnych zagadnień. Propozycje cechuje różnorodność tematyczna i interdyscyplinarność. Jest odpowiedzią na współczesne problemy oraz potrzeby.

Zaproponowany temat przewodni: Jakość Środowiska Życia.
Ważne zagadnienia, m.in.:
- walka za smogiem (sposoby, zabezpieczenia, urządzenia),
- zdrowe środowisko (edukacja ekologiczna, powietrze, woda, gleba, segregacja odpadów),
- przestrzenie publiczne (mini-przestrzenie publiczne, parki kieszonkowe, zieleń a parkingi na osiedlu),
- dostępność dla każdego - projektowanie uniwersalne,
- mikro-inwestycje w dobie pandemii,
- mini-mieszkania i mini-domy,
- deweloperka turystyczna,
- zmiany w prawie budowlanym.

Już teraz serdecznie zapraszam do udziału w kolejnym Forum 2021, które jest doskonałą okazją do zaprezentowania Naszego dorobku badawczego, dydaktycznego i projektowego. Wygłoszenia indywidualnych poglądów lub katedralnych opracowań na wskazane zagadnienia. Odbiorcami referatów będą Nasi potencjalni partnerzy do umów U i NB, a także w zakresie szkoleń i innych aktywności popularyzatorskich.
Klaudiusz Fross

Komunikat zawiera załącznikiXIII-Śląskie-Seminarium-Budowlane-19-20-marca-2020r.-1.png

Wiadomość utworzona: 7 września 2020 08:26, autor: Mirosław Rogula
Ostatnia modyfikacja: 7 września 2020 08:26, wykonana przez: Mirosław Rogula