5 września 2020
Poidełko na Wydziale.

W ostatnich dniach na parterze budynku Wydziału przy Strefie Studenta zainstalowano poidełko z czystą wodą do picia, z opcją napełniania bidonów. Wydział aktywnie włączył się w politechniczną akcję lokalizacji poidełek w obiektach uczelni. Poidełko czeka na studentów. Mamy nadzieję, że wkrótce, gdy minie zagrożenie epidemiologiczne, będziemy znowu mogli spotykać na Wydziale i korzystać z czystej wody.

Poidełka z czysta wodą w kampusie Politechniki, to świetna akcja godna wdrażania.

Jest także zgodna z promowanym hasłem od czasu zainstalowania na elewacji Wydziału czujnika smogu:

"Chcemy tworzyć dobrą architekturę w zdrowym środowisku".

W celu obserwowania odczytów czujnika smogu do pobrania darmowa aplikacja Smog or Fog - Wydział Architektury Politechniki Śląskiej.

Z powyższych powodów Wydział Architektury wspiera inicjatywę i aktywnie włączył się do jej realizacji.

Wydział jest ważnym promotorem wszelkich działań proekologicznych.

Warto wspomnieć, że to właśnie tu w 1995 roku opublikowano pierwszy w kraju skrypt (praca zbiorowa) dotyczący architektury energooszczędnej pod redakcją prof. Adama Lisika, w którego pisaniu wraz z Koleżankami i Kolegami miałem przyjemność 25 lat temu uczestniczyć.

Klaudiusz Fross

Dziekan