31 lipca 2020
W dniu 29.07.2020 r. w wieku 57 lat odszedł nasz kolega i przyjaciel Dr hab. inż. arch. Jerzy Cibis, Profesor PŚ

Całe zawodowe życie związany z Wydziałem Architektury PŚ jako pracownik Katedry Projektowania Architektury Mieszkaniowej i Użyteczności Publicznej RAr-2.

Architekt, twórca, nauczyciel akademicki - dydaktyk, promotor prac dyplomowych, mentor i opiekun wielu studentów. Działalność dydaktyczną opierał między innymi na licznych doświadczeniach twórczych i realizacyjnych.

Działalność naukowo-badawczą wiązał z aktywnością zawodową - projektową i realizacyjną oraz
z badaniami nad architekturą mieszkaniową przełomu XIX i XX wieku.
Był autorem i współautorem wielu studiów i publikacji.

Absolwent studiów podyplomowych Science innovator & design thinking na University of California Berceley oraz  stypendysta staży naukowych i badawczych: QB3,  Due diligence workshop - Innovation course, San Francisco oraz Course of technology commercialization, PAX Water Technologies Inc., Richmond.

Członek organizacji kolegialnych Uczelni, NCBiR-u, RPO WSL przy Śląskim Urzędzie Marszałkowskim, oraz  Business Expert at The National Centre for Research and Development, Warsaw Poland. Audytor Górnośląskiej Agencji Przekształceń Przedsiębiorstw - Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, oraz Członek Kapituły Narodowego Programu Foresight „Polska 2020”, ekspert Programu DELPHI oraz Enterprise Europe Network.

Laureat Srebrnego Medalu za Długoletnią Służbę oraz Nagród Rektora Politechniki Śląskiej i Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Pozostanie w naszej pamięci jako Przyjaciel, doskonały Dydaktyk, Organizator i Popularyzator nauki, Osoba wrażliwa, obdarzona nieprzeciętnym zmysłem artystycznym.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu 06.08.2020 o godz. 11.00.

Dziekan, Pracownicy Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej oraz koleżanki i koledzy z Katedry Projektowania Architektury Mieszkaniowej i Użyteczności Publicznej

Wiadomość utworzona: 31 lipca 2020 14:45, autor: Mirosław Rogula
Ostatnia modyfikacja: 31 lipca 2020 14:46, wykonana przez: Mirosław Rogula