29 lipca 2020
Rozwój lotnictwa - Spotkanie Dziekana z prof. Jarosławem Kozubą.

. Dnia 21 lipca na Wydziale odbyło się spotkanie  dziekana prof. Klaudiusza Fross z prof. Jarosławem Kozubą, kierownikiem Katedry Systemów Transportowych i Inżynierii Ruchu Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej. Omawiano rozwój lotnictwa w Gliwicach oraz kształcenia lotniczego na Politechnice Śląskiej.

Pojawiły się możliwości wzajemnej współpracy, np. udziału studentów architektury na przedmiotach urbanistycznych w 2-osobowych lotach szkoleniowych do wybranych obiektów lub miejsc.

Rozwój technologii lotniczych, w tym technologii maszyn bezzałogowych i dronów, to także nowe możliwości kształcenia na Wydziale Architektury w zakresie projektowania architektonicznego, urbanistycznego i planowania przestrzennego. Współpraca może być okazją do wzbogacenia dydaktyki oraz badań naukowych.

Klaudiusz Fross
dziekan